VALİ ARSLANTAŞ VATANDAŞLARI UYARDI

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile 81 İlde eş zamanlı olarak yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde yapılan genel Pandemi denetimlerine katıldı.

Koranavirüs salgınıyla mücadele amacıyla gerek işletme sahiplerinin ve hizmet sağlayıcıların gerekse vatandaşlarımızın bilinçlendirilerek tedbir ve kurallara en üst seviyede uymalarını sağlamak amacıyla yapılmaya devam eden Pandemi denetimleri kapsamında sahada denetlemeler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge doğrultusunda İlimiz genelinde yapılan denetimlere başta Vali Arslantaş olmak üzere kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk görevlileri bizzat katıldılar.

Vali Arslantaş, İl Merkezinde katıldığı denetimlerde sırasında esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulunarak başta maske, hijyen ve sosyal mesafe olmak üzere, tüm hizmet ve yaşam alanları için belirlenen kurallara hassasiyetle uymalarını istedi.

Esnaf denetimlerinin ardından Salı Pazarına geçen Vali Arslantaş, burada Pazar girişinde bulunan kontrol noktasında görev yapan personelle görüşerek, giriş alanında uygulanan tedbirlerle ilgili bilgi aldı. Pazar içinde esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Vali Arslantaş, maske konusunda uyarılarda bulundu.

Denetim sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Arslantaş; Pandemi ile mücadele çalışmalarımızın sokakta nasıl devam ettiğini görmek için sahada olduklarını belirtti.

BURDURLU HEMŞERİLERİMİZ KURALLARA SIKI SIKIYA UYMA GAYRETİ İÇERİSİNDELER.
Vali Arslantaş basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla yine alanlardayız. Vatandaşımıza maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymayı tavsiye ediyoruz. Bugünde memnuniyetle ifade ediyorum ki Burdurlu hemşerilerimiz kurallara sıkı sıkıya uyma gayreti içerisindeler.

Burdur’da hastanemizde, yoğun bakımımızda herhangi bir sorunumuz yok. Şu anda hem sağlık personelimiz, hem sağlık alt yapımız pandemi ile mücadele etmeye ve bunun yanında hayatın doğal akışı içinde gelişen diğer hastalıklarla mücadele etmeye yeterlidir, yetkindir ve herhangi bir sağlık sorunu yakın zamanda öngörmüyorum. Vatandaşımız rahat olsun ama kurallara uymaya devam etsinler”

Denetim sırasında Vali Arslantaş’a, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören eşlik etti.