Tural ve Birlik yönetiminden Başkan Ercengiz’e hayırlı olsun ziyareti

Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi 6. Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı, Bölge Birliği Başkanvekili Metin Sipahi ve birlik yönetim kurulu üyeleri 31 Mart Yerel seçimlerinde yeniden Belediye Başkanı seçilen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi 6. Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, yeniden Belediye Başkanı seçilen Ali Orkun Ercengiz’i kutlayarak “Sizleri sözde değil özde belediye başkanı olarak görüyoruz. Geçmiş 5 yıl içinde hem Esnaf Odaları Birliği’nde hem de bölgemizde esnaf odalarının başkanlarıyla yaptığınız istişare ve çalışmalar bunun bir göstergesidir. Biz de mensubu olduğumuz esnaf teşkilatlarımızla birlikte sizlerle beraber olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Geçmişte yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Daha iyisini daha güzelini bu beş yıl içinde de gerçekleştireceğinizi düşünüyoruz. Sizin alçakgönüllülüğünüz, güler yüzlü tavrınız belediyeye yansımış vaziyette. Ben de temsil ettiğimiz esnafımız adına sizlere teşekkür ediyorum. Görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Bölge Birliği Başkanvekili Metin Sipahi de, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yeni dönemde başarılar dileyerek “Burdur’da Esnaf Odaları Birliğimiz ve tüm esnaf odalarımızla Burdur Belediyemiz, geçen 5 yıl içinde uyumlu çalışma gösterdi. Sizlere esnafımız adına verdiğiniz hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde de esnafımız adına işbirliği ve uyum içinde çalışmaya devam edeceğimize inancımız tamdır. Bir kez daha sizleri tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Tabi esnafımız son iki yıldır çok zorda. Esnafın şu anda ihtiyacı can suyu falan değil, iş. Bizim esnafımız çarkın dönmesini istiyor. Esnafın işi olsa esnaf ne kredi düşünür, ne başka bir şey. Öncelikle ziyaretinizden ötürü teşekkür ediyorum. Burdur’un küçük esnafı, orta ölçekli esnafı ve işletmecilerin dönemsel olarak sıkıntılarının farkındayız. Biz de dönemsel olarak buna kulak verip zaten geçmişteki 5 yıl içinde istişareyle çalıştık. Esnaf Odalarının bize tavsiyelerini dikkate alarak çalıştık. Önümüzdeki dönemde sizlerden gelen öneri, tavsiye ve beklentileri dikkate alacağız. Sizlerin özellikle halkın içinde sürekli olduğunuz için, esnafımızın beklenti talep ve önerileri bizler için çok önemli. Bizlerle yaptığınız işbirliğinden ötürü teşekkür eder, bundan sonra da işbirliği içinde çalışacağımızı belirmek istiyorum” diye konuştu

Esnafın Burdur Belediyesi’nden beklentileri ve çözüm önerilerine yönelik fikir alışverişi halinde geçen ziyaret, karşılıklı iyi dilek temennileriyle son buldu.