“Siyasetin ise, covid falan dinlediği yok.”

Önce herkese sağlık dilerim, heleki son günlerde covid19 salgını bu kadar patlak vermişken. Haziran ayına kadar Türkiye’nin en az vaka olan illerinden biri olan Burdur bugün hemen hemen her sokakta caddede köyde ilçede vaka var.

Halkımızın tedbirleri uygulaması gerekiyor ancak yetkililerin de denetimleri arttırması gerekiyor.

Siyasetin ise, covid falan dinlediği yok.

Tam gaz gidiyor her gün yeni bir polemik konusu başlıyor bitmeden yenisini konuşuyor siyasetçiler.

Dün askıda ekmek konuşuluyordu bugün Merkez bankasının faiz kararı yarın kim bilir ne konuşulur.

Fakat sokakta konuşulanlara bakılırsa AK Parti kan kaybediyor. Kış aylarıyla birlikte hayat pahalılanıyor her ne kadar dolar bizi ilgilendirmiyor dese de sn bakan şimdiden elektriğe zam geldi bile. Doğalgaza da zam yolda.
AK Parti yerelde belediye başkanı ile uğraşsada süt ve et üreticisinden aldığı tepkilerin farkında.

Son zamanlarda idare amiri olup kırmızı plakayı kapan CHP milletvekili Dr. Mehmet Göker yıllardır kırmızı plaka şöhretiyle köyleri gezen milletvekili Bayram Özçelik’in tahtını sarstı. Heleki kapalı spor salonuna ismi yazılan ya da yazdırılan Özçelik’in ismini sildiren adam olarak gözüken CHP’liler özellikle de Göker sadece kendi partisinde değil Burdur kamuoyunda da oldukça ilgi topladı.

CHP’li tecrübeli gazeteci Serkan Şimşek de Merkez İlçe de boş durmuyor AK Partililerin damarına basacak açıklamalardan kaçınmıyor. İl başkanı  İzzet Akbulut da sahada geziyor Akplilerin yumuşak karnına dokunuyor.

İyi Parti de sahaya indi ve sahada vatandaşla buluşuyor ve her geçen gün kurumsal bir parti gibi davranıyor. MHP her ne kadar cumhur ittifakında olsa da tabanda çok da öyle gözükmüyor.

Henüz çok ses getiremeyen yeni partiler de yavaş yavaş ısınıyor.
Saadet Partisi de AK Partinin en sert muhaliflerinden, Gelelim AK Partiye ye, 18 yıldır tek başına iktidar olan parti bozulan ekonomi ve baş etmeye çalıştığı pandemi ile mücadelede ve maskeden sonra bir de grip aşısındaki belirsizlik nedeniyle eleştirilerin odağında.

Burdur Özelinde ise güçlü aktör Bayram Özçelik son zamanlarda tüm kavgaların tarafı olarak cephe genişletiyor. Yerli yersiz birçok eleştiri ve suçlama ile belediye başkanı Ercengiz’e AK Parti’nin saldırmış olması   AK Partililerin sokakta inandırıcıklarını bitirmiş durumda.

İl Başkanı Mengi’nin hedefinin milletvekilliği olması oradada çarşıyı karıştıracak gibi gözüküyor. 18 yıllık bir yıpranma yüzünün eskimiş olması ve olası bir erken seçimde yeniden aday gösterilme ihtimali zayıflayan Özçelik’ in yerine en güçlü aday Mengi genel merkezle ilişkilerini sıkı tutuyor.

Milletvekili Yasin Uğur ise yerelde kavga etmeyen halkla iç içe görüntüsüyle bir dönem daha adaylığını garantiliyor.

Sandığa nasıl yansır bilmiyoruz ama muhalefet tam kadro sahada ve iktidar ilk kez bu kadar zayıf.

Ülkemizin geçirdiği bu kötü günlerinde birlik beraberliğin önemli olduğunu düşünüyorum. Geçenlerde yanına uğradığım Başkan Ercengiz kişisel olarak kırgınlıklarının olduğunu ancak mevzu Burdur olduğunda hakkı saklı kalmak kaydıyla bir araya geleceğini söyledi. Çok rahat ve kendinden emin bir konuşmada önemli olan iktidarda kalmak değil gönüllerde kalmak olduğundan bahsetti.

Gün ola harman ola bakalım neler olacak