“Sağlıklı Yaşam İçin Hentbolda Buluştuk” Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen ve Burdur Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği tarafından İlimizde başlatılan “Sağlıklı yaşam için hentbolda buluştuk” isimli projenin tanıtımı yapıldı.
Projenin tanıtım toplantısına başta Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak olmak üzere, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
“Sağlıklı yaşam için hentbolda buluştuk” projesi tanıtım toplantısının açılış konuşmasını Burdur Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşek yaptı. Proje Koordinatörü Gülizar Güzel’in proje hakkında bilgi vermesinin ardından Vali Hasan Şıldak bir konuşma yaptı.
Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada; “Mantık, içerik, faaliyetler zincirine baktığımızda her şeyin düşünülmüş ve ince detaylandırılmış olduğunu görüyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi proje bir amaç, hedef içeriyor. Bir hedef koyuyorsunuz. Bunu bir örgütle mantık sinsilesi içerisinde geliştiriyorsunuz. İşbirliği yapıyorsunuz. Kamu ile sivil toplumun işbirliği. Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 8 okulumuz, yine üniversitemizin beden eğitimi spor yüksekokulu işbirliği içinde, çok güzel amaçlarla 2008 yılından itibaren yola çıkmış olan Burdur Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği bu işi böyle bir konsept içerisinde hazırlamış, sunmuş. Büyük bir gurur duyduk. Hem Dernek Başkanımız Serpil Doğan Tepe hanımı, Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşek beyi,  proje koordinatörü Türkiye Yardım Sevenler Derneği Ortaokulu Müdürü Gülizar Güzel hocamızı tebrik ediyorum. Böylesine işten samimi çalışmayı, dezavantajlı kesimleri yine çok olumlu pozitif unsur olan sporla ve sporunda belki de en güzel branşlarından takım oyununu ortaya koyma noktasında en güzel içerikle bezenmiş bir hentbolla buluşturmuşlar. Böylesine çok güzel bir düşüncelerle bezenmiş proje. İlimiz adına gerçekten beni gururlandırdı. Okullarımızın işbirliği, velilerimizin desteği ile burada bulunan bütün davetlilerin yakın ilgisi ve desteği ile bu projenin amacına ulaşacağını, çok verimli sonuçlar alınacağını düşünüyorum. Zaten ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekten pek çok ilgi çekici, amaçları çok güzel oluşturulmuş, düşünülmüş projeler yürütülüyor. Burada engelli toplumumuzun dezavantajlı ve belli olanak ve imkânlara daha zor ulaşan insanlarının kucaklanmış olması, üstelik çok kesimi bir araya getiren bu çalışma her türlü övgüye değer. Ben tekrar emeği geçen bütün kurum, kuruluş ve yöneticilerimizi ve bütün sivil toplumu bu manada teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza gençlerimize hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.