MV. Uğur,un 24 Temmuz Gazeteciler Bayramı mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Yasin Uğur yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.

Mesai mefhumu gözetmeksizin büyük özveri ile görev yapan Gazetecilerimiz, ilimiz, yaşadığımız bölge ve dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları da üstlenmektedir.

Burdur’umuzun her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine katkı sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta Burdur’umuzda görev yapan basın mensupları olmak üzere görevlerini büyük bir emek ve hassasiyetle yerine getiren tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.