Ekmek Kavgası

On gündür takip ediyorum hem de yanımda bir ekmek fırını var onları da gözlüyorum.

Aslında vatandaşın ekmek zammıyla da ilgili çok büyük bir sorunu yok çünkü iğneden ipliğe her şeye zam gelmişken ekmeğin fiyatının artması çok da şaşırtıcı değil.

Asıl kavga siyasette; bu kavganın nedeni ise AK Parti il Başkanı Volkan Mengi’nin her geçen gün vites arttırıp milletvekili olabilmek için çabası olabilir. Sürekli Burdur Belediye Başkanı ile polemik yaşayarak gündemi belirleme isteği AK Parti kalesine gol olarak geri dönüyor.

Bucak Belidiye Başkanı Emrullah Güngör’ün de net ifade ettiği gibi ekmek fiyatlarını Belediyeler belirlemiyor. Toplam 12 belediyesi olan cumhur ittifakı belediye başkanlarını zor durumda bırakan bu ekmek kavgası AK Parti içini de rahatsız ettiği yönünde duyumlar alıyoruz.

Birçok esnaf zor nefes alıp verirken hatta kredi ile ayakta dururken fırıncı esnafını halkla karşı karşıya getiren il Bşk Mengi’ye sorular soran CHP il başkan İzzet Akbulut adeta başkan Mengi’yi tuş etti.

Ekmeğin dışında ne varsa her şeye zam yapan iktidara yüklenen Akbulut’a Mengi’den tık yok.

Hatta gündemi değiştirmek üzere sürekli Belediye tesislerini gezen başkan Mengi esnaftan kaçıyor şeklinde söylentiler kulaktan kulağa yayılıyor.

Dün Karamanlı’da Belediye Başkanı Selimoğlu’nun ekmek 1 TL açıklamasının ardından Başkan Ercengiz’in “10 bin ekmeği Karamanlı’da alacağım” açıklaması Selimoğlu’nu rahatsız etmiş olmalı ki; “ilçeden ile ekmek gitmez merkezdeki fırıncılara yanlış olur” açıklaması güldürdü. Aldığımız duyumlara göre bir hafta süre ile 1 TL’ye satılmasını rica ettiği ekmeği Karamanlı’da bir hafta sonra fırıncıların satamayacakları yönünde.

Bir hafta sonra izlemeye devam edeceğiz eğer Selimoğlu Başkan samimi ise Karamanlı’da ekmek bundan sonra 1 TL olur yoksa bu hareketin siyaseten yapıldığını düşünmekte olanlar haklı olur.

Son hamle yine Başkan Ercengiz’den geldi; talebinde ısrarcı olduğunu Başkan Selimoğlu’nun ilçesine de katkı vermekten kaçınmayacağını söylemesi oldu.

Sona gelecek olursak komşu illerin hiç gündemi olmayan konular Burdur’da günlerce konuşuluyor.

Başkan Menginin Ercengiz saplantısı artık sadece CHP’lileri değil AK Parti’lileri de rahatsız ediyor. Bir de Ercengiz ile kişisel meselesi olanların Mengi’nin yanında yer alması Mengi’nin iddialarındaki inandırıcılığı yitirmesine sebep oluyor.

Biz vatandaş olarak önce huzur istiyoruz. Artık kavga eden siyasetçi istemiyoruz.

Çalışan bir iktidar, haklı eleştirebilen bir muhalefet, halkını dinleyen halkının derdine derman olan siyasetçiler istiyoruz.

İktidar partililerin şikayet etme hakkı yok çünkü yöneten onlar, yapılan işlerle ilgili elbette herkesin övünme hakkı var ama bizlerin parası ile bizlere yapılan hizmetin gözümüze sokulmasını istemiyoruz aynı şey belediyeler için de geçerli.

Devlet yaptıklarında istihdam yaratıp üretim yapmıyorsa bunun adı yatırım olmaz bu devletin görevidir.

Almanya’da açılış törenleri ancak çok önemli işlerde olur ve bunu devlet adına yaparlar.

Pandemi nedeniyle zaten zorda olan vatandaş ekonominin düzelmesini zamlara sebep olan nedenlerin ortadan kaldırılmasını istiyor.

İyi pazarlar herkese