Daha kaç can gidecek ?

Daha kaç can gidecek ?

Geçen hafta hayatının baharında bir kadın daha aramızdan ayrıldı tıpkı şehri ikiye ayıran demiryolu raylarının ayırdığı bu dünyada bir daha görüşememek üzere kadını iki yavrusundan ayırdığı gibi. AK Parti iktidarı ile birlikte daha çok karayolu taşımacılığına önem verilen bir dönemde bir kaç hızlı tren hattı dışında demiryolu taşımacılığı kan kaybetti.

Rayların modernizasyonunun yanı sıra demiryolu güvenliği ve gerektiğinde garların yükleme boşaltma noktalarının değiştirilmesi gibi günün gereklerine yeterince önem verilmedi. Belki de 20 yıldır Burdur’u ikiye ayıran rayların kaldırılıp osb’ye taşınması gündemde.

Hatta 2019 yerel seçimlerinde apar topar Burdur’a getirilen DDY genel müdürünün ağzından müjdeler verdirip AK Parti adayının projesi olarak anılan bu iş aradan geçen üç sene olmasına rağmen yapılmadı.

Bugün yerel bir gazeteye açıklamada bulunan Başkan Ercengiz de taşımacılık yapan demiryolunun derhal şehir merkezinden çıkarılması gerektiğini bir kez daha vurguluyor.

31 Ocak 2019’da Milletvekili Özçelik’in beraberinde DDY genel müdürü ve yetkililerinin şen şakrak fotoğraflarını hatırlıyorum. Sanki hemen bir kaç ay içerisinde yapılacak bir projeymiş gibi açıklama yapan AK Parti heyeti nedense bugünlerde suskun. Acaba vefat eden kadın kendi yakınları olsa yine böyle tepkisiz mi kalacaklardı.3 yıl daha geçse durumun değişeceğine inanmıyorum. Seçim zamanı gelince yeniden oy isteyebilmek için bizi seçerseniz yapacağız denecek. Zaten bu ekonomik şartlarda devletin böyle bir yatırım planlayacağını düşünmüyorum.

Valimiz Belediye Başkanımız ve diğer kurum amirleri geçtiğimiz hafta bir önlem alınması ve daha fazla can kaybı olmaması için yerinde inceleme yaptılar.

Tel örgülerle geçiş engellenecek ve demiryolu alt ve üst geçitlerle geçilir hale getirilecek, şimdilik bulunan çözüm bu ama biz artık iki günde bir yük getiren treni şehir merkezinde istemiyoruz.

Seçimlerde genel müdürleri getirip milletimizi kandıranlara bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Sözünüzde durun ve daha çok vatandaşımızın hayatını kaybetmesine engel olun.

Yoksa bu vebal hepinizin!

Hızlı tren gelmediği gibi yolcu taşımayan yavaş tren de artık canımızı yakmasın!

AK Parti’li yetkililerden cevap bekliyoruz.