Burdur milletvekili !!!

Burdur milletvekili !!!

Özellikle CB hükümet sisteminden sonra AK Parti kendini tamamen devletin tek sahibi gibi görmeye başladı.

Özellikle geçen hafta Mv. Özçelik’in Burdur Belediye Başkanı Ercengiz’e yönelik paylaşımı ağır eleştirilere neden olurken partisi de harekete geçip Mv. Özçelik’e sahip çıkmaya çalıştı. Oysa Mv. Özçelik’e saldıran yoktu sadece “ben olmadan Burdur’a bir şey yapılamaz” anlayışına duyulan tepki çığ gibi büyüdü ve Özçelik adeta sosyal medyada lince uğradı.

Daha üstünden çok geçmeden yine aynı konu üzerinden prim yapmak üzere ilbank genel müdürünü ziyaret ederek Burdur Beldiyesi’nin talebinin 2018’den beri geldiği noktayı aktararak işi takip ediyorum mesajı verdi.
Fakat ortada bir gerçek vardı ki işlem kendi içinde yürümüş ve belli bir aşamaya gelmişti. Burada bıraksa takdir kazanacakken yine Belediye ve Başkan Ercengiz’e saldırınca Ercengiz alaycı bir twit atarak Mv. Özçelik’i ciddiye almadığını gösterdi.

Tüm anketçilerin son zamanlarda AK Parti’nin oy kaybettiği yönünde bilgi paylaşması.  Cumhur ittifakı bileşeni MHP’nin yerelde Burdur Belediyesi’ni eleştirmediği için, etrafına sürekli bunu ifade eden Mv. Özçelik’e de MHP tabanında da tepki var. Aslına bakılırsa Mv. Özçelik Ankara’ya gelip de yanına uğramayan MHP’li olduğu zaman da tepki gösteriyor uğranması halinde de fotoğraf karesi paylaşıp “yanıma geldiler işleri görüldü” mesajı vererek Burdur’un tek hakiminin kendisi olduğunu başka bir ihtimale tahammülü olmadığını söylüyor.

Olası erken seçimde MHP ittifaktan dolayı son seçimde AK Parti’ye yarayan sistemden rahatsız eğer seçim bu sistemle devam ederse ortak listeye sıcak bakıyor ve tek listede girip kendi milletvekillerini çıkarmak istiyor. Bu durumda AK Parti kimden vazgeçer bilinmez ama MHP istediği sıraya getirilmezse dananın kuyruğu o zaman kopar.

İl Bşk. Mengi belediye başkanı olmak istiyorsa da Mv. Özçelik bütünşehir yasası Burdur’u da kapsarsa “Mv. için artık yeter” diyen kendi tabanına da makas değiştirerek siyaset sahnesinde kalmak isteyecektir.

Ancak 2023’ten önce olacak bir erken seçim 2024’teki yerel seçimi etkileyecek o güne kadar bir çok ittifak bile yeniden oluşabilecektir. “Bayram Özçelik kapalı spor salonu” üzerinden bir polemik yaşanmış ve ismin yazıldığı gün tabelanın oradan indirilmiş olması Mv. Özçelik’i çok öfkelendirmiş aynı zamanda üzmüş olduğunu yakın çevrelerine aktarmıştı. Hatta bu konuda basın açıklaması yapıp gündemi ulusala taşıyan CHP Mv. Göker’e de kırılmıştı.

Bir AK Partili arkadaşın ifadesiyle “emeği çok keşke o isim verilseydi ama kendisi değil de bu teklif başka yerden gelse iyi olurdu dediğini hatırlıyorum. İşte tüm bunlara baktığımızda Mv. Özçelik’in yüzünün eskidiği MHP’nin bir Mv. istediği Mv. Yasin Uğur’un beyefendi duruşu ile Burdur Mv. görüntüsü vermesi İl Bşk. Mengi’nin de Özçelik’i taklit ederek sadece Başkan Ercengiz’e saldırıyor olması AK Parti seçmenini de Yasin Uğur dışında umutsuz bırakıyor. Üstad Cemalettin Bektaş Mv. Özçelik’in siyasetin abisi olabileceğini yazmıştı ama bize göre son zamanlardaki hırçınlığı ile siyasetin kabadayısı oldu.

İyi Parti tüm Türkiye’de yükselişte CHP’de alanı boş bırakmayarak yerelde başarısını her geçen gün arttırarak millet ittifakını güçlendiriyor. İyi Parti ve CHP’de Mv. adayı sayısı her geçen gün artarken MHP ve AK Parti de yeni bir isim neredeyse yok gibi bu nedenle de tabanda heyecan millet ittifakı için artıyor.

Dün Burdur’a uğrayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel örgütten ve belediye başkanından övgüyle söz ederken örgütten aldığı bilgiyle Burdur’un sorunlarını ve çözüm önerilerini çok açık bir dille anlattı.

Çiftçi hayvancı küçük esnaf asgari ücretli can çekişirken AK Parti çözüm bulmak yerine muhalefeti suçluyor ve buradan seçmeni bir arada tutmaya çalışıyor ancak bozuk ekonomi iktidarları yerinden eder unutmamak lazım.

Mv. Mehmet Göker’in kızının düğününün neden Antalya’da olduğu neden protokolden kimsenin hatta CHP il ilçe örgütlerinin ve belediye başkanlarının neden orada olmadığı dün akşamın polemik konusu oldu.

Bana göre bu bir tercihtir. Mv. Göker aile arasında bir düğün tercih etmiş lebaleb kongrelere laf ederken böyle bir şeye izin verilmemesi için titizlik göstermiş olabilir. Almanya’da düğünler kilisede 50 kişiyi geçmeyen kalabalıklarda yapılır sonra gençler eğlenmeye gider kimse de farklı bişey beklemez o yüzden ben çok tartışılacak bişey görmüyorum.

Belediyesi CHP’deyken nikahın Antalya’da kıyılması tepki çekse de çok duygusal davranmaya gerek yok. Bir önceki Mv. Ramazan Kerim Özkan’ın düğünün Ankara’da olması da çok eleştirilere neden olmuş sonra da unutulmuştu. Kimileri önseçimde bu nedenle oy vermediğini söylese de üç dönem Mv. olması yeter bir başkası yapsın anlayışı etkin olmuştu.

Biz genç çiftimize tebrik ediyor Mv. Göker ve eşi İlkim Hanım’a da saygılarımızı sunuyoruz.