Burdur aynı Burdur

Burdur aynı Burdur

Değerli dostlar, ben iyi niyetle başladığım gazeteciliğe dilim döndüğünce yazılar yazarak kimseden bir şey beklemeden yapıyorum.

Bazen duyduklarımı bazen gördüklerimi bazen tecrübeli gazetecilerden fikir alarak bazen partili dostlarla görüşerek bazen de içimden geleni yazıyorum.

Yazılarımı işine gelmeyişkin beğenmeyip bu yazıyı Murat Dilek yazamaz diyenlere şunu diyeyim, Türkçem bozuk anlatmada zorlanıyorum ama içim bozuk değil !

İşime geldiği gibi değil hakkaten neyse onu yazıyorum. Diğer gazetecilere bir şey demeyenler Murat Dileğe diyebiliyorlar. Desinler ben umuruma katmam. Ama şunu bilsinler ki büyük büyük yazılar yazdırdığını sananları da biz biliyoruz.

Şimdi gelelim bu haftanın özetine, Eski orman bakanı Sn Eroğlu ve komisyon geldi birkaç saat Burdur’da kaldılar Ak Partiye göre göldeki sorun buharlaşma ve sorun çözülecek. CHP’ye göre su kaynakları tutulmuş sondajlar artmış tarım ve hayvancılık yöntemi yanlış. Son bir ayda farklı büyükşehirlerden belediye başkanlarının Burdur’a gelerek su göl tarım ve belediyecilik hizmetleri ile yaptığı açıklamalar bu konuda 7 yıldır mücadele eden Başkan Ercengiz’in ne kadar haklı olduğunu bir daha ortaya koydu.

15 Temmuz Milli Birlik Gününde Vali Sayın Arslantaşın kendisi dışında konuşmacılara söz vermesi takdir topladı. Her ne kadar Ak Parti il Başkanı Mengi meydanı kongre alanına çevirmek istese de toplum pirim vermedi. Hatta konuşmasında CHP’yi hedef göstermesi kendisinden sonra kürsüye çıkan Başkan Ercengiz tarafından çok sert bir dille cevaplandı.

Halbuki milli birlik gününde Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan bile beraberlik mesajı vermişti. Tabi bir de Belediyeler Birliği seçimini unutmayalım. Bize göre Ak Parti önemli bir hata yaptı. Başladığı günden beri başkanlığını önceki dönemde Sayın Akkaya bu dönemde de Sayın Ercengiz yaparken siyaseten tercih kullanıp Burdur merkezini yok saydı.

Zaten 2014’ren beri artık Burdur hizmet alamaz diyen Ak Parti ekibi bunu fırsata çevirdiğini sandı. Bugün sokakta konuşulan şuydu, Bayram Özçelik Ali Orkun’a değil Burdur’a kazık attı. MHP’de iki milletvekili adayı genel merkezleri ile ters düşmek istemediğinden Ak Parti ve Özçelik ne derse onu yapıyorlar. Daha bir ay öncesinde il genel meclisinde Ak Parti MHP’den komisyonlara bir tane temsilci bile almamış hatta eski özel idare sekreterini de göreve dönmediği için kızgın olduklarını sokaktan duymuştuk.
Bayram Özçelik çoğu MHP’li belediye başkanlarını Ankara’daki makamında misafir edip fotoğraf çektirmiş o günlerden ben bu işi çözdüm demişti zaten.

Ama gerçek şu ki seçime girmeyip zafer kazandık cümlesini kurdurmayan Başkan Ercengiz ilk seçim çalışmasında Burdurlu seçmene Ak partiyi şikayet eder hatta Burdur halkının cezalandırıldığının ispatı olarak da bu seçimi koyar. Tecrübeli kalem Cemalettin Bektaş’a göre Ali Başkanı Volkan ve Bayram Beyin mücadelesi büyütüyor gibi gözükse de son bir kaç aydır Başkan Ercengiz siyaseten rakiplerinin oldukça önünde gözüküyor.

CHP içinde kavga var diyenlerede şunu söyleyelim, CHP kavga eder ama yine bir araya gelir, fakat Ak partide durum böyle olmaz. Reşat Petek ile Bayram Özçelikin kavgası neredeyse kan davasına dönmüştü,
Reşat Beyi üç yıldır Burdur’da ne gören var ne de duyan. Bu yüzden yakın seçimde Bayram Beyi sevmeyenler artık yeter diyenler ve diğer aday taraftarları ile beyefendi kimliği ile gönüllerde taht kuran Yasin Uğur severleri yarışacak gibi duruyor.

Yasin Uğurun her ne kadar müdahalesi olmasa da birlik başkanlığının Bucak’a gitmesi Yasin Uğura artı yazdı. Bucaklılar Yasin Beyi çok sahiplendiler ve şu anda önde gözüküyor. Milletvekili Göker kavga siyasetini istemediğini söylediği parti yemeğinden sonra Fuar açılışındaki Bayram beyle samimi pozlarını yazısına taşıyan tecrübeli kalem Cemalettin Bektaşı haklı çıkardı.

Son sözüm şu olsun, Burdur’da siyaset yoruldu. İktidar vekili ve il başkanının sürekli sanki kendi evlerinden getirdiği parayla yaptıkları işmiş gibi her şeyi göstermeye çalışmalarını vatandaş önemsemiyor. Şarkıyı biraz değiştirip vatandaşın derdini dinleyin esnaf üretici zorda olduğunu söylüyor bırakın Burdur Belediyesini biraz memleket meselelerine bakın.

Sevgili arkadaşlarım Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, küslerin barıştığı, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Sevgili arkadaşlarım şimdiden sizlerin Kurban Bayramınız kutlarım ve ailenizle iyi bayramlar geçirmenizi dillerim.