Bugün size gözlemlerimi aktarmak istiyorum.

AK Parti en güçlü olduğu yerde hala güçlü mü?

Değerli okuyucularım iki gündür Kocaeli Milletvekilimiz Burdur milletvekilimiz belediye başkanımız il ilçe başkan ve örgütlerimizle STKları ve ilçelerimizi geziyoruz.

Bugün size gözlemlerimi aktarmak istiyorum.

Bizim siyasetçiler artık anlatmıyor halkı dinliyor ve ne yapılabilir onu öğrenmeye çalışıyorlar.

Eskiden kahveye girip nutuk atıp tokalaşıp kahvelerden çıkarken şimdi onları dinliyorlar.

İnanın iki gündür ne kadar STK ilçe gezdiysek herkes 2023 ya da erken olacak seçimde iktidarın değişeceğini söylüyor ve CHP’ye büyük görev düştüğünü adayın önemli olduğunu ve bugün AK Parti’nin artık siyaset üretemediğini ve güven duygusunun kalmadığını bunu dillendirmeye çekinip korktuklarını ifade ediyorlar.

Burdur özelinde 20 yıllık milletvekili Sayın Özçelik’in işe aldığı önünü açtığı tayinini yaptırdığı kişiler fayda gördüğünün hatırına onu savunurken AK Parti’nin il başkanı ve örgütü adeta sokağa çıkamıyor. İl Başkanı Mengi sadece Burdur Belediye Başkanı ile kavga ederek iktidarda kalacağını sanıyorken cumhuriyet meydanının daha güzel olmasını engelleyen siyasetçi olarak tarihe geçti bile. Sokakta on kişiden dokuzu özel idare binasının çürük olduğu halde meydana dahil edilmeyişini eleştiriyor.

Buna karşılık CHP zaten merkezde Ali başkanın gücündenden de faydalanırken İzzet başkanın bucak ilçe başkanı Ahmet başkanın Yeşilova başkanı Şükrü başkanın ekstra çabalarıyla Milletvekili Göker’in de kırmızı plaka ile Özçelik’in havasını söndürmesiyle sahada psikolojik üstünlüğü sağlamış durumda gibi gözüküyor.

Sokakta kime sorsak seçim sonucu AK Parti’nin 1 milletvekili çıkaracağı yönünde görüş alıyoruz. Özçelik vekil ne kadar tecrübeli olsa da yüzü yıprandı Mengi ise oldukça basit bir politika ile sadece Ali başkana saldırarak siyaset yaptığı için yetersiz bulunurken Uğur vekil ise bucak iç savaşından galip çıkar mı belirsiz görünüyor.

Zaten bu üç isim ramazan bayramında birbirleyle ya selamlaşmadılar ya da zoraki selamlaşmışlar diye duymuştuk.

İyi Parti Meral Akşenerin gelişiyle moral kazandı. Meral Hanım Yeşilova ve merkezde ziyaretlerinde son derece samimi bir o kadar da kararlı cümleler kurdu. Aday kim olur diye sorduğumuzda mevcut il başkanının dışında bucaktan iki belki de üç aday merkezden de bir STK başkanının adının geçtiğini duyuyoruz.

Eğer ekonomi böyle giderse STK başkan ve yöneticileri üyelerinin sesini bize doğru aktarmışsa kendi ifadeleriye halen daha AK Parti’nin kayıtlı üyesi olan birçok STK başkanı değişime işaret ediyor.

Burdur’da değilim olacak sokağın sesi böyle diyor.