BŞK. AKBULUT DOLU’DAN ETKİLENEN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ.

Geçtiğimiz günlerde, Burdur’da yaşanan etkili olan dolu yağışı, fasulye ekili tarım alanlarına zarar vermişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Burdur Merkez ilçe Başkanı Serkan Şimşek, CHP İl Genel Meclis üyeleri, Hakan Açar, Hasan Yalçın ve CHP Gençlik Kolları Başkanı Özgür Özmen, İnsuyu havzasında dolu felaketinden etkilenen ve zarar gören çiftçileri hem ziyaret ettiler hemde yaşanan afet nedeniyle yerinde incelemelerde bulundular.

Doludan zarar gören çiftçiler ile tek tek görüşen başkan Akbulut, çiftçilerle sohbet etti, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Çiftçilerin acılarını paylaşan başkan Akbulut, bu nedenle, Çatağıl köyü Muhtarı Muzaffer Akkoç’unda katılımı ile mağdur olan insanlara ziyaretlerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partililer. “Sigorta yok, millet kendi sigortasını yatıramıyor, tohum ithal, tekrar ekse en az %30 az hasat yapacak, çaresiz devletten bir el bir çözüm bekliyor. Çiftçimizin mağduriyetinin giderilmesi konusunda bazı adımlar atılmış ama yetersiz. Çiftçi ürününün bir kısmını kurtarsa bile alacağı mahsulde eksiklikler yaşayacak acilen çiftçimizin bu mağduriyetlerine de çözüm bulunmalı CHP olarak her zaman çiftçimizin yanındayız” dediler.