BAŞKAN AKBIYIK “İL GENEL MECLİSİ HERŞEYE RAĞMEN BİR VE BERABERDİR”

Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, “Saygıdeğer Hemşehrilerimiz;

AK Parti teşkilatımızın Burdur meclislerini Barış Pınarı Harekatına ve Şanlı ordumuza destek için olağanüstü toplantılara çağırma teklifini kabul edip, dün olağanüstü gündem ile il genel meclis toplantımızı Burdur’umuzda ilk gerçekleştiren meclis olarak BURDURUMUZUN desteğini meclisteki bütün siyasi parti grupları ile vermiş bulunmaktayız. Özellikle toplantımıza siyasi parti il başkanlarının katılarak destek olmaları biz meclis üyelerini memnun etmiş ve ülkemizin bekası için görüş farketmez sizin bir arada olduğumuzu dünyaya göstererek birlik ve beraberlik mesajını vermiş olduk.

FERASETİMİZ TOPLANTININ AMACINDAN KAYMASINI ÖNLEMİŞTİR

Fakat bu önemli harekâta ve Mehmetçiğimize destek olmak için olağanüstü gündemle toplanan İl genel meclisi toplantımızda Türk Ordumuza ve Kahramanlarımıza destek olmak adına toplandığımız sırada Cumhuriyet Halk Partili İl genel meclisi üyesinin partisinin sözcüsü olarak yapmış olduğu konuşma kendine ve bulunduğu siyasi partiye yakışmadı. Siyaseti bir kenara bırakarak bir araya geldiğimiz Destek toplantımıza konudan habersizmiş gibi siyasi eleştirilerini görmek bizleri ve CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızıda üzmüştür.
En önemli günde birlik, beraberlik mesajları ve ordumuza destek açıklamaları yapılıyorken işi siyasi polemiğe dökmek ve meclisimizde bir tartışma ortamı oluşturmak istenmesi parti grubumuzun ve divanımızın feraseti ile karşılık bulmamış ve gerekli cevabı şahsım vermiş bulunmaktayız.

En önemli günümüzde her şeye rağmen yine bir olmak için mücadele edeceğimizi ve yaşananları Burdur halkımızın takdirine bırakıyoruz. Umarım Burdur belediye Meclis’inde de aynı atmosferi CHP grubu oluşturmak istemez asıl olan bu vatanın evlatlarının Vatanı, Bayrağı ve Kitabı için bir arada olduğunu göstermektir.

Allah Türk Ordumuzu her türlü kötülükten korusun.
MEHMETÇİKLERİMİZE SELAM OLSUN…

Murat AKBIYIK
Burdur İl Genel Meclis Başkanı