YEŞİLOVA’YA DESTEK BÜYÜYOR

Yeşilova Kayadibi Mahallesinin AK Parti Burdur İl Meclisi’nin Köy olaması yönünde aldığı karara siyasi partilerden ve vatandaşlardan tepkiler sürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve CHP Yeşilova ilçe Başkanı Ferdi Ay’a destek hem vatandaşlardan gelirken bir destekte’de İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan ve CHP Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay geldi.

İyi Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan Yeşilova haklı mücadelenle İyi Parti seninle diyerek, “Demokratik yollardan seçilerek gelen İl Genel Meclisimizin, Demokrasiyi katlederek, halkın iradesini yok sayıp Yeşilova İlçemizdeki Kayadibi mahallesini köye çevirmesi kabul edilemez.

Bu yanlıştan dönülmesi ve referandum sonucuna göre hareket edilmesini, meclisimizin de ilimizdeki daha önemli işlerle uğraşmasını, mesaisini, enerjisini buralara harcayarak insanlarımızın huzur içinde ve sağlıklı bir ortamda yaşamaları için çalışmaları asli görevleri olmalıdır. Bu tür vatandaşı rahatsız ve huzursuz işlerle uğraşarak zamanını ve enerjisini harcamamalıdır. İyi Parti olarak Yeşilovalıların haklı isteklerinin ve demokratik mücadelelerinin yanında ve destekçisiyiz.” dedi.

Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi Bucak Halkı tarafından sevilen sayılan yeni seçilen ilçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay’da destek vererek, Yeşilova’nın Kayadibi Mahallesi, geçtiğimiz aylarda yapılan referandum sonucunda yine mahalle olarak kalma yönünde irade göstermişti. Bunun üzerine “Milli İrade” sevdalısı AK Partili İl Genel Meclis Üyeleri, Kayadibi’nin köy olmasına hukuksuz bir biçimde karar verdi. Başkan Oktay Yeşilova’nın bu haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını ifade etti.