Yaşlılar Haftası’nda Anlamlı Buluşma

Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, Yaşlılar Haftası dolayısıyla çok kıymetli büyüklerimizle kahvaltıda bir araya geldi.
Düzenlenen programa protokolün yanı sıra down sendromlu çocuklar ve sevgi evlerine kalan çocuklarda eşlik ederek, anlamlı buluşmada iki kuşak bir araya geldi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen kahvaltıya Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Garnizon Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Yarar ve eşleri de katıldı.
Başta Bucak’ta yaşayan 107 yaşındaki Mümüne Uyarcan olmak üzere programa katılan yaşlı vatandaşlarımız ve çocuklarımızla yakından ilgilenen Valimiz ve eşi, aileler ve çocuklarımızla tek tek sohbet ederek, bol bol zaman geçirdiler.
Vali Hasan Şıldak programda yaptığı konuşmada; “Değer verdiğimiz, üzerine titrediğimiz aile büyüklerimizle kahvaltıda bir araya geldik. Bugün Yaşlılar Haftası münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzün salonunda bir kahvaltıda buluştuk. Aramızda öyle değerli insanlarımız var ki. Ben bugünkü organizasyon için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürümüze ve Vali Yardımcımıza çok teşekkür ediyorum. Bizleri burada buluşturdular. Aslında duygulanıyorum, çünkü buradaki kitle en üzerinde titrediğimiz, itina gösterdiğimiz büyüklerimizi ve küçüklerimizi burada buluşturduk. Buradan bir mesaj veriyoruz. Buradaki Mümine Teyzeyle, az önceki Çocukevi sakinimiz Ezgi bir dostluk kurdular. Aralarında büyükçbir yaş farkı var. Mümine Teyzemiz 107 yaşında ve oğlu emekli doktorumuz, çok değerli büyüğümüz yine burada. Bizleri kırmadılar geldiler. Hepiniz hoşgeldiniz. Doktor büyüğümüz bize, ‘Ramazan ayı yaklaştı. Annemi almaya geldim dedi. İşte bizim toplumumuzun değer ölçüleri bu. Büyüklerimizi sahipleniyoruz, yalnız bırakmıyoruz. Küçüğümüz Ezgi de dedi ki, aramızda 100 yaş fark var. Önce 107 yaşına inanamadı. Yani biz buyuz. Türk toplumu bu. Onlarla iletişimi de kuruyoruz. Yaşlılarımız bir kenara koymuyoruz. Toplumun içinde, bizim yanımızda yerlerini almaya devam ediyorlar. Bir sofrada buluşuyoruz. Her zaman yanlarındayız. Küçüklerimiz ise bu gelenek göreneklerimizle, bu değer yargılarımızla yetişiyor, büyüyor. Buradan çıkan mesajı bu şeekilde özetlemek mümkün. Ailelerimizle birlikte çocuklarımız var. Ben onları da takdirle anıyorum. Burada okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz var yine. Onların emeklerine sağlık. Çok zahmetli ama bir o kadar gurur ve heyecan verici bir iş yapıyorlar. Onları sahiplenip, toplumun içinde tutup, onları yarınlara hazırlıyorlar. Hepinizi takdirle selamlıyoruz. Her fırsatta sizlerin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bu vesileyle yine burada kahvaltının hazırlanmasında katkısı olan değerli personelimizi de teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir ortam hazırlamışsınız. Bu tablo umut veriyor. Ülkenin geleceği açısından Batı toplumlarında olmayan, bize özgü bu değerleri yaşatmak, bizi sıkı sıkı birarada tutmak, birlik ruhunu yaşatma anlamında bu faaliyetlerinde çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Değerli vakitlerinizi ayırdınız tekrar hepinize teşekkür ediyorum. Şöyle bir masaları gezip, sizlerle daha yakından ilgilenmeyi arzu ediyoruz ve Mümine Teyzemize nice sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Diğer bütün misafirlerimiz olan büyüklerimizin ellerinden öpüyor, hepsine sağlık içinde nice yıllar diliyoruz. Küçüklerimizi de başarılı, sağlıklı yıllar temenni ediyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.