YALÇIN VERDİĞİ SÖZLERİ TEK TEK YERİNE GETİRİYOR

Burdur Şoförler ve esnaf odalar başkanlığı seçiminde üyelerin çoğunluğunun oyunu alarak seçilen, Burdurun sevilen simalarından, Burdur Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı ve CHP İl genel meclisi üyesi Hasan Yalçın bugün bizi kırmadı ve gündeme dair ve çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı. 

Yalçın’ın seçildiği günden itibaren daha önceden olmak üzere Ayrıştırıcı değil bütünleştirici tavırları ile Burdur halkının taktirini kazanmaya devam ediyor.

Ancak söylemek gerekir ki devraldığında büyük bir borç yükünün altında olduğu ama o borç ile teslim aldığı görevini hizmet vermek ile devam ettirdi. Yalçın üç aylık bir zaman içinde hem borçlarının büyük bir bölümünü ödeyerek hizmetlerden de geri kalmadı.

Yalçın bir yandan da göreve talip olmadan önce verdiği sözleri de yerine getirmeye gayret gösterdi söz verdiği gibi üyelerin çıkarları doğrultusunda üyelerin hizmet aldıkları ve alabilecek, Siğorta Şirketleri, Özel Hastaneler, Özel Okullar ve Avukatlık Hizmetleri sektörleri ile indirim sağlamış ve kolaylıklar imza atmıştı.

Ancak bu süreç de özellikle Halk otobüslerine verdiği destekten dolayı her ortamda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, e teşşekür ettiklerini dile getirdi. Servis araçlarının, Ticari Taksilerin ve Halk Otobüslerinin her yıl yenilemekte olduklarını çalışma ruhsatlarını belirterek, “Belediye izle görüşmeler yapılarak kolaylık sağlanması temin edilmiştir” dedi. Ayrıca yine Halk otobüslerine verilen devlet desteklemeleri iyileştirilmesi yapılması yönünde girişimlerde bulunduklarını vurgulayarak, “yine taksici esnafımızın yaşamakta olduğu park ve yer çözümü noktasında Belediye Başkanına ve 58. Komando Er Eğitim Alayı Komutanı ile görüşmelerde bulunduklarını ifade etti.

Burdur Halkın ihtiyaç duyduğu, Düğün Salonu için de gerekli ve yenileme işlemlerinin başlanmış ve en kısa zamanda hizmete sunulacağına vurgu yaptı. 

Sözlerime son vermeden önce açık ve net diyebilirim ki, Başkan Yalçın görevi devralırken verdiği sözleri tek tek yerine getirmeye devam ediyor diyebiliriz.