VATANDAŞTAN BURDUR BELEDİYE BAŞKANINA ÖVGÜLER!

Bugüne kadar hem ülke ekonomisine hem de Burdur belediye bütçesine katkı sağlayan ve çok sayıda nitelikli proje hayata geçiren, Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz ve Belediyenin yapmış olduğu hizmetlerinden, çalışmalarından memnun musunuz diyerek vatandaşın nabzını yokladık.

Başkan Ercengiz’in göreve geldiği günden beri yoğun bir tempoyla çalıştığını belirten vatandaşlar, Burdur’a büyük hizmetler yaptığını ifade etiler.

Vatandaşlar ile bire bir yapmış olduğum röportajda Burdur belediyesinin yapmış olduğu hizmetleri ve çalışmalarını nasıl buluyorsunuz soruma, aldığım cevap belediyenin her alanda çalışmalarını hızla sürdürdüğünü cadde düzenlemesi, park bahçe, projelerinin uygulanmasıyla geçmiş dönemlerde ihmal edilen ilin şuan Başkan Ercengiz yönetiminde değiştiğini yürütülen çalışmalardan duydukları memnuniyetleri, Belediyenin halka en iyi hizmet vermek için gece gündüz çalıştıklarını gördüklerini dile getirdiler.

Belediye Başkanımızı nasıl buluyorsunuz soruma sıradan bir vatandaş bana isminin açıklanmasını istemediğini ama kısaca başkana bakış açısını dile getirmek istedi isimin açıklamamasının sebebi bir başka siyasi parti görüşten olduğunu diyerek, ” Ben CHP’li değilim ama gerçekleri görmeyecek kadarda bilinçsiz değiliz. Başkan Ercengiz’in siyasi görüşünü biliyorum ama benim için siyasi görüş değil hizmet önemli başkan Ercengiz genç gönüllere hitap ediyor, Hastası olana, Cenazesi olana gider, kapısı sürekli açıktır, dert dinler parti gözetmeksizin her kesimi kucaklayan bir anlayış ile yaklaşıyor insanlara bu nedenle bizlerde Başkanı sadece CHP’li olduğu için değil tüm siyasi partili görüşteki insanlara aynı mesafede olduğu için 31 Mart seçimlerinde oyumuzu ailecek bu yönde kullanacağız.”ifadelerinde bulundu.

Bugüne kadar hem ülke ekonomisine hem de belediye bütçesine katkı sağlayan ve çok sayıda nitelikli proje hayata geçiren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geçtiğimiz günlerde yine büyük bir proje ile, Kırmızı Et Yetiştiricileri Birliği ile imzaladıkları protokol ile Burdur’lu dar gelirli vatandaşlarımıza 100 güvenli ve yerli olan et dağıtımı yapılması planlanıyor.

Edindiği tecrübelerini ve uyguladığı projelerin ayrıntılarını diğer belediyelerle de paylaşmayı sürdürüyor. Geçmiş dönemlerde Burdur Belediyesi çöpünü bile taşeron yandaşlara toplattırıyor du 5 yıldır sosyal belediyecilik anlayışıyla Başkan Ercengiz, halkçı kadroların yönetiminde taşerona ve yandaşa değil, kendi öz kaynaklarına ve kendi emek ve sermaye gücüne dayanarak ve Burdur halkına hizmet etme sevdası ile, diğer birçok alanın dışında tükettiği elektrik enerjisinin yüzde 16’sını karşılayacağı, yıllık 991 bin 732 kWh enerji üreten bir belediye haline getirdi.