VATANDAŞIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu tarafından verilen talimat üzerine; 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi başlamadan önce kolluk kuvvetlerince önleyici güvenlik hizmetleri kapsamında; çocuklarımızın güvenliğinin sağlanması, suça sürüklenmelerinin veya kaybolmalarının önlenmesi maksadıyla, hâlihazırda uygulanan önleyici tedbirlere ilave olarak Burdur İl J.K.lığı (ASYŞ., TRF., KOM., TEM, İSTH., ÇCK.KS. vb. tim/unsurlar ile ) tarafından, 81 İl J.K.lığı ile eş zamanlı olarak okul, yurt, kurs binaları ve çevreleri ile metruk binalarda internet kafe, kafe ve diğer umuma açık yerlerde uyuşturucu madde satanların, çocuk istismarcılarının ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik “Narkotik Ağırlıklı Güven-Huzur Uygulaması” icra edilmiştir.

Uygulamaya; Burdur İl J.K.lığı emrinde bulunan (26) Asayiş, (6) Trafik, (2) İstihbarat, (1) KOM, (1) Narkotik ve (1) İz Takip Köpeği olmak üzere toplam (37) unsur ve (174) personel ile katılım sağlanmıştır. Uygulama sonucunda; (2001) şahsın bilgisayar sorgusu yapılmış, (4) şahsa toplamda (1214 TL) idari yaptırım uygulanmış, kapatılması için işlem yapılan (1) işyerine (10.515 TL) ceza uygulanarak, (1) ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir. Trafik hizmetleri kapsamında ise; (264) araç kontrol edilerek (12) araca toplamda (2.444 TL) cezai işlem uygulanmış, arama kaydı bulunan (1) araç (Hacizli Yakalamalı) yakalanarak (2) araç trafikten men edilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz tarafından, sorumluluk bölgesinde huzur ortamının sağlanması maksadıyla, vatandaşlarımızın ve kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla toplum destekli kolluk anlayışı ile emniyet ve asayiş hizmetlerine 24 saat esasına göre aralıksız olarak azim ve kararlılık içerisinde devam edilmektedir.