BAŞKAN ERCENGİZ “VATANDAŞIN 50 SİNDEN 48’İ İŞSİZ”

Daha göreve geldiği ilk günden bu yana Başkan Ercengiz gecesini gündüzünü Burdur ve Burdur Halkı için feda eden bir genç belediye başkanı elindeki kısıtlı imkanlar ile her türlü fedakarlığı yapacağını her ortamda söylüyor ama ne hikmetse hep eleştiri alıyor çözüm öneren hiç kimse olmadığı gibi birde yapılmış projeleri görmezden bile geliniyor. Gerçek Olan bir şey varsa Burdur Halkının gönlünü kazanmış birisi Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz.

MİLLETVEKİLİ GÖKER VE BAŞKAN ERCENGİZ’İN OLUKLARALTI CADDESİ ZİYARETİ

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker,  Oluklaraltı  esnaflarını ve kahveleri ziyaret ederek, Belediyenin çalışmalar hakkında  bilgilendirdi ve esnafların ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek onlara umut verdi.

Oluklaraltı caddesi üzerindeki esnaf ve kahve ziyaretlerinde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve  Milletvekili Dr. Mehmet Göker, esnafları da ziyaret ettiler. Şehrin birçok bölgesinde Burdur Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Ercengiz, vatandaşların ve esnafların bu konuda duyarlılıkları için teşekkür ederek 31 Mart yerel seçimler için destek istedi. Cadde üzerinde vatandaşların yoğunlukta olduğu kahvelere de giden Başkan Ercengiz, projeleri ile ilgili bilgi verdi.  Şehrin halen büyük  bölgelerinde belediyenin çalışmalarının olduğunu hatırlatan Başkan Ercengiz, süreçte ortaya çıkan aksiliklerden vatandaşların etkilenmemesi için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Başkan Ercengiz, “Vatandaşımız müjdelerden bıkmış.Yapılan yatırımları yeniymiş gibi gösteren değil yatırımı getireni görmek istiyor… Gelen 50 vatandaşımızın 48’i işsizim diyor,bunu çözmek gerekiyor. Oluklaraltı’nda esnaflarımızı kahvehaneleri geziyoruz. Partililerimiz milletvekilimiz Mehmet Göker ile birlikte geziyoruz. Dört gündür siftah yapmadım diyor esnaf arkadaş, veresiye vermesem satamıyoruz satsak yerine koyamıyoruz diyor. Bu ekonomide milletin yüzü gülmüyor. Ekmeklik unumuz bile ithal, marketteki vatandaşımız gezdiğinin üçüncü market olduğunu söylüyor. Artık sepeti dolduramadığından şikayetçi.” dedi.

Milletvekili Göker “AKP Hükümetinin yanlış politikalırının sebebi olarak bugün ülkemizde yaşanan ekonomik kriz hat safhaya ulaşmış ve ne yazıkki insanlarımız esnaflarımız siftahsız iş yerlerini kapatmak zorunda kalıyorlar.Bu tür ekonomik krizler bizim gibi küçük şehirlerde daha çok hissedilmektedir.Bir çok iş yerimiz kepenk kapatmış durumda.Alah tüm esnafımıza , işçimize , emekçimize , çiftçimize yardım etsin.Bizim Burdur’umuzun çok güzel bir ata sözü vardır “Hesapsız kasap elde ne bıçak koyar ne masat” AKP Hükümetini belkide en iyi açıklayan ata sözü budur.Ülkenin tüm kaynaklarını yabancı sermayeye , tüm stratejik noktalarını kupon arazi karşılığında yandaşlara ihale eden AKP Hükümetinin artık bir çıkış noktası kalmamıştır.Çiftçimizin alın terini yok sayıp ithalat kapılarını sonuna kadar açan bu hükümete artık kırmızı kart göstererek uyarı vermenin tam zamanı” ifadelerini kullandı.