VALİ YILMAZ Salda Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu

Vali Şerif Yılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Salda Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu.
Kayak sezonu öncesi ve sezon açıldıktan sonra çeşitli zamanlarda gerçekleştirdiği ziyaretlerle İlimizin Yükselen Turizm değeri Salda Kayak Merkezine verdiği önemi gösteren Vali Yılmaz bugünde İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Kayak Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.
Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte daha da yoğunlaşan kayak merkezleri kayak severleri ağırlamaya devam ediyor. İlimiz Yeşilova İlçesinde bulunan Salda Kayak Merkezi de bu yoğunluktan nasibini alıyor.
Vali Yılmaz gerçekleştirdiği ziyarette yarıyıl tatillerinde kayak yapmak için Salda Kayak Merkezini tercih eden ailelerle de konuşma fırsatı buldu. İstanbul’dan gelen bir aile ile sohbet eden Vali Yılmaz kayak merkezinden memnun olup almadıklarını sordu, geçen yılda Salda Kayak Merkezini tercih ettiklerini belirten aile Vali Yılmaz’a memnuniyetlerini ifade etti. Vali Yılmaz Ailelerden Salda Kayak Merkezinin tanıtımı noktasında sosyal medyadan paylaşımlarda bulunarak destek vermelerini istedi.
Ailelerle gerçekleştirdiği sohbet sonrası bir süre kayak yapan Vali Yılmaz sonrasında, Kayak Merkezinde yedi aileye konaklama hizmeti verebilecek konaklama alanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Vali Yılmaz ziyaret sırasında Yeşilova Belediyesine kayak merkezindeki konaklama ihtiyacının giderilmesi açısından bungolov ev yapmak isterlerse yer tahsisi yapılabileceğini belirtti. Başkan Özbek’te yapacakları ifade ederek gelecek kayak sezonuna hazır hale getireceklerini ifade etti.
Vali Yılmaz, Kayak merkezinden ayrılmadan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu; Vali Yılmaz burada yaptığı açıklamasında; Bugün salda kayak merkezindeyiz. Özellikle yarıyıl tatilinde, tatili fırsat bilip kayak merkezlerine gelen misafirlerimiz var. Salda kayak merkezinde bu anlamda bu yıl tahminlerimizin ötesinde ilgi görmeye başladı. Mevcut tesisimiz artık yetersiz kalmaya başladı. Burada tek eksiğimiz konaklamayla ilgili. Konaklamayla ilgili şu anda çalışmalarımız devam ediyor, kısa süre içerisinde bitirmeyi planlamıştık ama karın erken gelmesiyle beraber gecikme oldu. Bunun dışında da arkadaşlarımızla değerlendirmelerde bulunduk. Bungalov ev türü konaklama tesisleri de planlanmamız içerisine dahil ettik, kararlaştırdık. İnşallah belediyemizle beraber bu bölgede yeni tesisler, özellikle dışarıdan gelen misafirlerimizin konaklayabileceği tesisleri yapmaya başlayacağız. Önümüzdeki sezon inşallah burada daha rahat konaklayabilecekleri, tatilini geçirebilecekleri bir tesise kavuşmuş olacağız. Kayak pistimiz 1 kilometre uzunluğuna yaklaşıyor aşağı yukarı. Toz kara sahip, yeşilin ve en önemlisi salda gölünün manzarasıyla birlikte değerlendirebileceği güzel vakit geçirebileceği, insanlarımızın dinlenebileceği bir mekan. Kayak severleri, sporseverleri Salda Kayak merkezine bekliyoruz” dedi.
Vali Yılmaz’ın İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği Salda Kayak Merkezi ziyaretinde, Yeşilova Kaymakamı Abdulhamit Karaca, Karamanlı Kaymakam Vekil Osman Oğuz Ekşi, Tefenni Kaymakamı İlker Eker, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Karamanlı Belediye Başkan Fatih Selimoğlu, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Sipahi, Genel Sekreter Servet Olpak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve basın mensupları yer aldı.
IMG_6987 IMG_7132 IMG_7157aaa IMG_7166 IMG_7172