VALİ KÜRKLÜ: MAKÜ’NÜN 10 YAŞINDA DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI!


Vali Kürklü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin (MAKÜ) 10. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen biniş törenine katıldı.
MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleşen törene Vali Hasan Kürklü yanı sıra Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende Rektör Prof. Dr. Korkmaz bir konuşma gerçekleştirdi. MAKÜ’nün kuruluşunun 10’uncu yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde ve üniversitenin gelişmesi bakımından bir dizi çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Rektör Prof Dr. Korkmaz, üniversitenin 11. yıl dönümünün, 10. yılından da daha etkin ve daha katılımlı şekilde devam edeceği düşüncesine yer verdi.
MAKÜ’nün 10 yıl dönümünde önemli ivme ve gelişme katedildiğini söyleyen Rektör Korkmaz, “Son bir yıl içerisinde yeni 10 profesörümüz, 16 doçentimiz, 20 yardımcı doçentimiz akademik kadroya katıldı. Bu görüntü üniversitemiz bakımından olumlu bir gelişme olduğunu söyleyebilirim” dedi.
Rektör Korkmaz konuşmasının ardından ünvan kazanan akademisyenlere biniş giydirdi. Vali Kürklü ve protokol üyeleri de akademik ünvan kazananlara hediye ve karanfil takdim etti.
Törenin ardından MAKÜ’nün 10. Yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde akademisyenlere ve öğrencilere verilen kokteylde üniversitenin 10. yıl pastası, Sayın Valimiz ve Rektör Korkmaz tarafından kesildi.

yorum