Usta Tiyatrocu Haldun DORMEN MAKÜ Öğrencileri ile Buluştu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin davetlisi olarak Burdur’a gelen Türk tiyatrosunun duayen ismi, yönetmen ve oyuncu Haldun DORMEN, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen söyleşide, MAKÜ öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

Söyleşi öncesi Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin DALĞAR, Prof. Dr. Durmuş ACAR ve Prof. Dr. Mehmet KARACA, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ömer TEKŞEN ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ ve Tiyatro Topluluğu öğrencileri ile yemekte buluştu. Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Sanatçı DORMEN’e MAKÜ anmalığı hediye etti.

Yemekten sonra söyleşi için MAKÜ Konferans ve Sergi Salonuna geçildi. DORMEN, söyleşide, 65 yıllık tiyatro, sinema ve gazetecilik deneyimlerinden bahsetti. Tiyatronun en büyük tutkusu olduğunu belirten DORMEN, kendisine yöneltilen sorulara tek tek yanıt verdi. Hem güldüren hem de duygulandıran söyleşinde tiyatro anılarını anlattı. Tiyatronun geleceğinden bahseden DORMEN, öğrencilere öğütler de verdi.

Söyleşiye, MAKÜ Yönetimi ve öğrencilerinin yanı sıra Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ, CHP Burdur İL Başkanı İzzet Akbulut katıldı. Söyleşinin ardından Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ, DORMEN´e Burdur Alaca Dokuması ve çeşitli hediyeler sundu. Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ da MAKÜ anmalığı takdim etti.