ÜLKENİN DÖRT YANINDA AFET YAŞANIRKEN BŞK. MENGİ NEYLE UĞRAŞIYOR!

Ülkenin içinden geçtiği afet döneminde AK Parti il başkanı Volkan Mengi’nin, Burdur Belediyesini eleştirmesi vatandaşlar’ın yanı sıra Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Belediye Başkan yardımcısı Ali Say’dan tepki geldi.

Başkan Ercengiz’ “Bu afetten siyaset üretmeye çalışan aciz müflis siyasetçilerce önerim, Belediyemiz üzerinden siyaset üretmek yerine doğruları öğrenip siyasetçi ciddiyeti ile sorunların çözümü için kafa yormalarıdır.” yorumda bulunurken

Başkan yardımcısı Say AK Parti il Başkanı Mengi’nin sosyal medya üzerin’den yapmış olduğu açıklamaya aynen sosyal medya hesabı üzerinden verdi. Ak Parti İl Başkanı böyle bir ortamda bile siyaset yapma ihtiyacı duyarak Burdur Belediyesinin bu sel afetinde sınıfta kaldığı beyanatlarında bulunarak kendini gündeme getirme ihtiyacı duymuştur . Kendisini Burdur Halkının ve Yüce Türk Milletinin Vicdanına bırakıyorum .” ifadelerine yer verdi.

Ülkenin dört bir yanında doğal afetlerin yaşandığı bugünlerde, AK Parti il başkanı Mengi “Alt yapı sıkıntısı nedeniyle Burdur’un dere, cadde ve sokakları sel baskınına uğradı. Burdur Belediyesi daha önce övünerek alt yapı sıkıntısı yok diye övünmesi koca bir yalan olduğu ortaya çıktı,” diyerek sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Başkan Ercengiz’in sosyal medya hesabında yapmış olduğu yorumda“17 Haziran’da şiddetli yağış nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızı ve mahallelerimizi ziyaret ettik. Özverili çalışmalarıyla yurttaşımızın her an yanında olan tüm personelimizi hem kutluyorum. Bu afetten siyaset üretmeye çalışan aciz müflis siyasetçilerce önerim, Belediyemiz üzerinden siyaset üretmek yerine doğruları öğrenip siyasetçi ciddiyeti ile sorunların çözümü için kafa yormalarıdır. Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz olup, vatandaşımıza da her noktada katkılarımız devam etmektedir…” dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden cevap veren Başkan Yardımcısı Say, “Ülkemizin içinden geçtiği afet döneminde , Vatanımızın doğusundan-batısına , kuzeyinden-güneyine her bir metre karesinin normallerin çok fazla üzerinde yağış aldığı ve bu yağışların sellere dönüşerek taşkınlara, baskınlara sebep olduğu bu günlerde .Trabzon ve Bartın da Henüz dün can kayıplarının olduğu ve sele kapılan vatandaşlarımızın arama kurtarma çalışmaları sürerken ! Burdur da 5 Mahallemize GüneyDoğu Cephemizi saran dağlardan gelen sel çamurlarının ve dahası aşırı derecede ağaç parçaları , taş , bordür taşı gibi taşkına sebep olan malzemelerin ( nereden geldikleri araştırılıyor!) içinde bulunduğu taşkınlarla , Belediye Çalışanlarımız 72 saat süren etkin mücadele göstermişken ve Vatandaşımızın zor durumuna inşallah destek olabilmişken Biz şuna şükrederiz ; Hiçbir Vatandaşımızın burnu bile kanamamıştır . Ama ; Ak Parti İl Başkanı böyle bir ortamda bile siyaset yapma ihtiyacı duyarak Burdur Belediyesinin bu sel afetinde sınıfta kaldığı beyanatlarında bulunarak kendini gündeme getirme ihtiyacı duymuştur . Kendisini Burdur Halkının ve Yüce Türk Milletinin Vicdanına bırakıyorum . Saygılarımla” ifadelerini kulandı.