TEPKİLERİNİ ANINDA GÖSTERDİLER SÖZ KONUSU GENEL BAŞKANLARI OLUNCA

Genel Başkanlarına laf atıldığı ortamda Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz katıldıkları 15 Temmuz programında ekranda canlı yayında 15 Temmuz programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak başlamıştı.

Bunun Üzerine Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz  program alanını anında terk ettiler. CHP Burdur’un ileri görüşlü genç İl Başkanı programa katılmamıştı ama duyar duymaz tepkisini gösterdi.

Bunun Üzerine tepkiler anında geldi ilk tepki CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’dan geldi Başkan Akbulut, “Sözde milli birlik ve beraberliğimizin teminatı; Ülkemizin kuruluş partisinin genel başkanını, Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanını böyle bir günde kendi şakşakçılarına yuhlatıyor; Asıl yuh bu alçakları ülkenin başına bela edenlere gelsin, asıl yuh bunlarla kol kola yürüyenlere,olimpiyatlarda birilerine methiyeler düzenlere, Amerika’da eteklerini öpenlere, fotoğraf çektirme yarışına girenlere gelsin, asıl yuh nerde ne kadar Milletimizi bölmeye çalışan varsa onlara gelsin!!!” sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’de sosyal medya hesabı üzerinden, “Milli birlik ve beraberlik gününde birleştirici ve bütünleştirici bir konuşma yapması gerekirken, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu nu hedef alan konuşması nedeniyle anlamından kopartılan ortamı Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ile birlikte terk ettik.” ifadelerini kulandı.