SONUNDA BUDA OLDU NE VEKİL NE BAŞKAN DAVET EDİLMEMİŞ

Geçtiğimiz haftalarda en eski organizasyonlardan bir tanesi olan Kırkpınar tarihi yağlı güreşlerinin ardından Burdur Altınyayla ilçesinde Kırkpınar’ın rövanşı denilebilecek 32. Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılmıştı, Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in neden katılmadıkları merak konusu olmuştu.

İşin aslı CHP’li Vekilin ve CHP’li Belediye Başkanının davet edilmediği ortaya çıkınca anlaşıldı. Diğer yandan Burdur Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur , AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi , İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık’ın da katıldı.

Güreş organizasyonunun Milletvekili ve Başkan Ercengiz’i davet etmemeleri hadisenin gerçek yüzünü CHP’li vekil Göker ve Belediye Başkanı Ercengiz,in Yerel Basın BURDURAJANS.com konuyla ilgili olarak görüşlerini almış ve ne Vekilin nede Başkanın davet edilmediği ortaya çıktı.

Burdurajans.com Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığı, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ve CHP Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in açıklamaları şu şekilde;

Milletvekili Dr. Mehmet Göker “Milletvekili olduğum günden bu yana hiç bir şekilde Altınyayla yağlı pehlivan güreşlerine davet edilmedim.Bu klasik bir AKP zihniyetidir.Bu şekilde davranarak bizlere değil orada yapılan organizasyona ve güreşlere gölge düşürmüş olurlar.AKP ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı siyasetini her yere olduğu gibi ne yazık ki spora da bulaştırmıştır.Halkımız tüm bu ayrıştırıcı,kutuplaştırıcı siyaseti görüyor ve kararını ona göre veriyor” ifadelerini kullandı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise “Şahsım Belediye Başkanı olarak bu organizasyona davet edilmedim.Ata sporumuz olan bu güreşlerin içerisine siyaseti sokmak oldukça yanlış.Bizler iki farklı siyasi partinin Belediyesi olabiliriz ama değerlerimiz,örfümüz,kültürümüz aynı.Bu ayrıştırıcı siyasete artık bir son verilmeli.Bu etkinlikler siyasi birer organizasyondan daha ziyade ilimizin tanıtımı , reklamı açısından büyük önem arz etmektedir.Geçtiğimiz günlerde Mecliste AKP’li Belediye Meclis Üyesi olan arkadaşların Burdur’da yağlı güreş organizsyonu yapılmasın itirazlarının gerekçesi sanırım Burdur Belediyesinin yapacağı yağlı güreş organizasyonun Dirmil’i gölgede bırakacak olması olabilir diye düşünmedim değil.Bu gerekçe ile Dirmil Belediye Başkanımz bizleri oraya davet etmeyip Burdur Belediyesinin yapacağı büyük organizasyonununda duyulmasını engellemek istemiş olabilir diye düşünüyorum.Biz Burdur Belediyesi olarak yaptığımız her etkinlikte olaya ilimizin Türkiye’de reklamı yönüyle bakarız.Bu konuyu vatandaşımızın takdirine bırakıyorum”ifadelerini kullandı.