ŞİMŞEK VATANDAŞIN SESİ OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Merkez ilçe Başkanı Serkan Şimşek sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşın sesi oldu, “Vatandaş için ekonomik olarak alınmayan tedbirler, Corona virüsünden daha da tehlikeli bir hal aldı.” yorumunda bulundu. 
 
Başkan Şimşek bu süreçte bazı iş yerlerinin kapatılması kabul etiğini ve çok sıkı tedbirler alınmasını, insanların sokağa çıkmama konusunda uyarılması gerektiğini hatta yaptırım bile uygulanmalı yorumunda bulundu ancak Şimşek bu saydıkları uygulanırken, ESNAFIN, EMEKÇİNİN, ÜRETİCİNİN bu faturalar, senetler, çekler ile nasıl mücadele edecek ifade etti. Vatandaş için ekonomik olarak alınmayan tedbirler, Corona virüsünden daha da tehlikeli bir hal aldığını ifade etti
 
Başkan Şimşek, “Kabul bu süreçte bazı iş yerleri kapatılmalı, çok sıkı tedbirler alınmalı, insanlar sokağa çıkmama konusunda uyarılmalı, hatta yaptırım uygulanmalı… Lakin bu esnaf, emekçi, üretici bu faturalar, senetler, çekler ile nasıl mücadele edecek.Vatandaş için ekonomik olarak alınmayan tedbirler, Corona virüsünden daha da tehlikeli bir hal aldı.”
 
 
Corona Virüs bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini artırmaya devam etmeyi sürdürüyor. Burdur’da COVİD-19 vakası olmaması açıklamasına değinen Başkan Şimşek, “Burdur’da COVID-19 vakası yok açıklaması Burdur halkının yüreğine su serpmiş ve mutlu etmiştir. Fakat Burdur’dan toplam kaç test gönderilmiştir de yoktur. Bunu da öğrenmek Burdur halkının en doğal hakkıdır diye düşünüyor ve yetkilileri açıklama yapmaya davet ediyorum.” dedi.
 
 
Kızılay’a da tepkisini göstererek bu zor günde neden halkın yanında olmadığını ve 65 yaş üzerinde olan insanların ihtiyaçları ile ilgilenmesi gereken kurum Kızılay’ın olması gerektiğini ifade etti. Başkan Şimşek, “Bugün Polisin, zabıta ve Belediye personellerinin üstlendiği 65 yaş üzerinde bulunan insanlarımızın ihtiyaçları ile ilgilenmesi gereken kurum Kızılaydır.Bu zor günde halkının yanında olmayan Kızılay nerede?” dedi.