ŞAHİKA ERCÜMEN DÜNYA SERBEST DALIŞ REKORUNU KIRDI

Burdur Salda Gölü’nde Milli sporcumuz Şahika Ercümen bugün, 65 metreyi 1 dakika 58 saniyede dünya kadınlar serbest dalış dünya rekorunu kırdı.

Milli sporcumuz Şahika Ercümen’i bu anlamlı günde ve Salda gölüne dikkat çekmek amacı ile Burdur Valisi Hasan Şıldak, Burdur Milletvekili CHP Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, CHP Yeşilova’nın genç çalışkan ilçe Başkanı Av. Ferdi Ay ve vatandaşlar yalnız bırakmadı.

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinden Salda Gölü ilginç bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Milli sporcu Şahika Ercümen, ekibiyle ‘tatlı suda dünya kadınlar serbest dalış rekoru’ için 65 metreye tüpsüz ve paletsiz olarak daldı. Zorlu dalışı 1 dakika 58 saniyede gerçekleştiren Ercümen, dünya rekorunu da kırdı.

Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, “Dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen Burdur Salda Gölümüzde 65 mt dalarak Dünya Rekorunu 10 mt geliştirerek yeni rekorunu kırdı…95.yılını kutladığımız Cumhuriyetimize armağan etti..Teşekkürler” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen Salda Gölü’nde 65 mt ile tatlı su dalış rekorunu kırdı. Bu rekoru kuruyan ve kirlenen göllere dikkat çekmekle birlikte Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95 yılına armağan etti…Kendisine sonsuz teşekkürler.” dedi.

Milli sporcumuz Şahika Ercümen Cumhuriyetin 95. yılında böyle bir organizasyonu gerçekleştirmekten gurur duyduğunu söyledi.