ÖZBEK’İN İDDİA ETTİĞİ KURŞUNLAMA ASILSIZ ÇIKTI

CHP Burdur / Yeşilova’da mevcut Belediye Başkanı Nuri Özbek’in iddia ettiği kurşunlanma asılsız çıktı.

Özbek’in Kullanmadığı ve inşaat halinde bulunan bağ evinin camında 2 kurşun deliği bulunduğu iddiasıyla yapılan ve kamuoyunu meşgul eden haberlere son noktayı Burdur Valiliği koydu.

Burdur Valiliği açıklamada bulundu. İŞTE O AÇIKLAMA…

İlimiz Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Nuri Özbek’in Kayadibi Mahallesinde şu anda inşaat halinde olan ve oturmadığı evinin camına tahminen 2 hafta önce kurşun sıkıldığını, bunu yeni fark ettiğini bildirir 15.12.2018 günü saat 20.30’da yaptığı başvurusu üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekibimiz tarafından mahallinde gerçekleştirilen inceleme sonucunda, herhangi bir ateşli silah kullanıldığına dair bulgu ve emareye (kurşun deliği, çekirdek, boş kovan ya da kartuş) rastlanılmamış, muhtemelen sert bir cisim çarpması sonucu camda buzlanma oluştuğu anlaşılmıştır. Çevrede yapılan araştırmada herhangi bir görgü tanığı ve başkaca bulguya da ulaşılamamıştır.

Düşüncesizce ve asılsız bir bilgi verilmesi herkesi ayağa kaldırdı. Haberi duyar duymaz Milletvekili Dr. Mehmet Göker sosyal medya hesabı üzerinden; “Dün gece Yeşilova Belediye Başkanımız Sn Nuri Özbek’in evinin kurşunlanması ile ilgili olarak Sn İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile bizzat görüşerek olayın aydınlatılması konusunda hassasiyet istedim. Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Kamuoyuna saygılarımla!” demişti.

Peşinden zaman kaybetmeden Yeşilova ilçe Başkanı Ferdi Ay olayı araştırıp basına açıklama yaparak şu sözlere yer vermişti, Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekibi tarafından mahallinde gerçekleştirilen inceleme sonucunda, herhangi bir ateşli silah kullanıldığına dair bulgu ve emareye (kurşun deliği, çekirdek, boş kovan ya da kartuş) rastlanılmamış, muhtemelen sert bir cisim çarpması sonucu camda buzlanma oluştuğu anlaşıldığını ve çevrede yapılan araştırmada herhangi bir görgü tanığı ve başkaca bulguya da ulaşılamadığını açıkladı.