NENE HATUN ANAOKULU GÖZ DOLDURUYOR

2014 yılında eğitim öğretime başlayan Nene Hatun Ana Okulu kısa sürede Burdur’un en gözde Anaokulu oldu. Velilerin eğitim öğretim alanında tercih ettiği en önemli okul olan Nene Hatun Anaokulu yaptığı etkinliklerle de velilerin gözdesi oldu. Okulun son etkinliği 23 Nisan etkinlikleri kapsamında asfalt yolu boyama etkinliği oldu.

Nene Hatun Velilerin Gözdesi

2014yılında eğitim öğretime başlayan ve Bir Müdür 1 Müdür yardımcısı ve 8 öğretmen kadrosu ile  kısa sürede büyük başarılara imza atan Nene Hatun Ana Okulu, velilerin en çok tercih ettiği okul oldu. Eğitim Öğretim yanı sıra yaptıkları etkinliklerle göz dolduran okulun son etkinliği, “yol boyama” çalışması oldu. 8 normal sınıf 1 de özel eğitim sınıfı öğrencilerinin katıldığı etkinlikte okul önünde trafiğe kapatılan yolda boyama çalışması yapan   etkinlikten öğrenciler kadar öğretmenlerinde keyif aldığı gözlendi.

Boyamanın Faydaları

 Okul Müdürü Celaleddin Yazgülü’nün önderliğinde yapılan etkinlikte konuşan Müdür Yazgülü, Boyama yapmak çocukların hayal gücünü artırdığı gibi, sağ ve sol beynin birlikte çalışmasını sağladığını ve odaklanma becerilerini artırdığını söyledi.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “yol boyama” etkinliğinin çocukların küçük kaslarının gelişmesini sağlayan boyama ve resim faaliyetlerinin  el ve göz koordinasyonunu artırdığını dile getiren Yazgülü, boyama ayrıca “Çocuklar boyama yaparak kendi eserlerini ürettiklerinden, boyama ve resim yapan çocukların özgüveni artar, odaklanma becerilerinin gelişmesini sağlar,nesneleri ve renkleri öğrenmesine yardımcı olur.

Çocukların hayal gücünü yansıttığı gibi, yaratıcı düşünmelerini sağlar.” diye konuştu