MV. YASİN UĞUR’UN ATATÜRK’ün Burdur’a gelişinin 89. Yıldönümü MESAJI

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 89. Yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Yasin UĞUR yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘‘Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vilayetlerini tek tek dolaşarak Anadolu insanıyla bir araya gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirdiği bu ziyaretlerle, savaşın kazanılmasında büyük emeği geçen Anadolu insanına şükranlarını iletmiş, savaşlarla yorgun düşen milletine moral aşılamıştır.

Kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Atatürk, 6 Mart 1930 tarihinde İlimizi de ziyaret etmiştir. Gazi Mustafa Kemal’i ağırlamanın sevincini yaşayan Burdurlular da onu bağrına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır. Bugün bizlerde Atatürk’ün ilimizi teşrifinin 89.Yıldönümünü ayrı bir gurur ve kıvanç vesilesi olarak coşkuyla kutluyoruz. Bir yandan da onun Ülkemiz için gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi
hedefine, emin adımlarla ilerlemenin haklı gururunu yaşıyor ve bu yolda bizlerde var gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Burdurlu Hemşehrilerimin “6 Mart Şeref Gününü” kutluyorum.