MV. DR. MEHMET GÖKER, “Biz bu memlekette kavga istemiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan başdanışmanı ve Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, “Bırakın meclis üyeliğini sıradan bir vatandaş olarak dikkate almanız gereken Ali Say ‘ı muhatap almadığınızı söylemek üstenci bakış açısının sadece küçük bir göstergesi yada verilen cevaplardaki haklılık payıdır.”dedi.

Milletvekili Göker sosyal medya hesabı üzerinden çok değerli hemşerilerimize saygı diyerek başladı ve “yaklaşan yerel seçimler öncesi her zaman olduğu gibi ortalığı germeye çalışan; gerek sahte hesaplardan gerekse menşei Burdur bile olmayan çıkar odaklarından bel altı çalışmalar başlatanlara yanıt vermeyeceğiz.24 Haziran seçimleri öncesinde parti binamızda bir gencimizle yaşanan üzücü olay herkesin malumudur. Çıkabilecek büyük olaylara izin vermemek adına parti binamızda 18 yaşındaki bir gencimizle yaşanan bu olay Belediye Başkanımızın ve İl Başkanımızın sağ duyulu ve vakur yaklaşımları sayesinde olmuştur.”ifadelerine yer verdi.

TOKİ ile gerek Depremevleri dönüşümü gerekse Necatibey dönüşümünün her anında Burdur Belediyesi taraf olmuş ve her konuda yardımcı olarak ( 9000 m2 araziyi vatandaş lehine vermek dahil) bu projenin her aşamasında var olduğunu olmaya da devam edeceğini vurgulayarak, ” Sayın Vekile tek yanıt olarak şunu söyleyebilirim; biz yapılan güzel hizmetlere teşekkürü borç biliriz yani bu kültürde insanlarız. 5 yıl boyunca yaptığımız hangi hizmete teşekkür edebildin? Teşekkür etmek bizi zayıflatmaz ve başka bir insan yapamaz. Israrla kavga etmek istiyor ve adayınızı kavgadan uzak tertemiz bir seçime götürmeye çalışıyorsunuz. Kavga etmek istiyorsanız esnafın ekonomik sıkıntısına, dar gelirlinin geçim sıkıntısına, öğrencinin gelecek sorununa savaş açın. Doğru yaptık yanlış yaptık 5 yılın karnesini vatandaş 31 Mart’ta verecek, bu neyin telaşı anlayamadım.” yorumunda bulundu.

BURDUR MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET GÖKER ŞU SÖZLER İLE DEVAM ETTİ

Kaybedersek biz kaybedeceğiz, 10 sene siz yönettiniz biz tahammül ettik mi? Evet ettik ama bu tahammülsüzlüğünüzün asıl nedeni tüm ülkede olduğu gibi artık vatandaşımızın bu kibirinizden rahatsızlığıdır. İyi olan herşeyi siz yaptınız bizler şer odağıyız öyle mi? 10 yıl boyunca yönettiğiniz kaynakları keşke “karşılıksız” alabilseydiniz de bugün biz hala sizin 10 yılda yaptığınız borçlarla uğraşmasaydık.
Biz bu memlekette yaşamaya devam edeceğiz, sokakta yürürken kimseden korkmadan, çekinmeden halkımızın gönlündeki özel yerde saygınlığımızı korumak isteriz. Aslolan bu görevler bitince de saygın kalabilmek değil midir?

Her Cuma hutbesi sonrasında Hoca Efendinin bize okuduğu Nahl Suresi 90. Ayetindeki “adaletli olmayı” yalnızca kendi tarafınıza adaletli olarak mı algılıyorsunuz? Yoksa sizden olmayanı cezalandırmak gibi üstten bakan bir anlayışı halkımızın görmediğini mi zannediyorsunuz? Bırakın meclis üyeliğini sıradan bir vatandaş olarak dikkate almanız gereken Ali Say ‘ı muhatap almadığınızı söylemek üstenci bakış açısının sadece küçük bir göstergesi yada verilen cevaplardaki haklılık payıdır. Sabredelim görelim. Bizi karalamak yerine yapacaklarınızı  kaynak göstererek halkımıza anlatmanızı sizden rica ediyorum. Biz bu memlekette kavga istemiyoruz. Hatta “bir ağaç gibi hür ve bir orman gibi kardeşçesine” yaşamak istiyoruz.

Bu kavgacı tavrı doğru bulmadığımı ifade ederek bizi destekleyen ya da desteklemeyen halkımızın herşeyi iyi gözlemlediğini ve günü geldiğinde gereğini yapacağına inanıyorum. Çok kıymetli halkımızın sükunet içinde gideceği bir seçim umuduyla herkese iyi akşamlar diliyorum…#martınsonubahar