Müteahhitler Torosgaz’da sorun çözdü

Burdur Müteahhitler Derneği sahaya indi. Sorunları çözmek adına iş başına gelen Dernek yönetimi ilk ziyaretini Torosgaz’a yaptı. Verimli geçen ziyarette doğalgaz bağlantısı ve kutu bağlama da uzun süreler verilmesinin önüne geçildi.

Geçtiğimiz hafta ilk genel kurulunu yapan ve yönetime seçilen Burdur Müteahhitler Derneği yöneticileri öncelik sorunlarını dikkate alarak kurumları ziyarete başladılar.

Doğalgazda beklemeye son

Merkezi Isparta’da bulunan Torosgaz Bölge Müdürünü ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri öncelikli sorun olarak müteahhitlerin gaz alt yapısı ve kutu bağlamada inşaat bitmesine rağmen uzun süre gaz bağlanmadığını dile getirdiler. Torosgaz Bölge Müdürü Oktay Küp, “Biz torosgaz olarak inşaat başlar başlamaz hatta ruhsat aşamasında bize başvursunlar biz inşaat bitmeden alt yapı çalışmalarını yapar doğalgaz bağlantısını yaparız” dedi.

Toplu abonelik kalktı

Dernek yönetimi” Başka bir sorun olarak doğalgaz tesisatları çekilmeden o binaya ait ne kadar daire varsa önceden abonelik alınmasının önüne geçelim “ teklifine Bölge Müdürü Oktay Küp” Bizim tarafımızdan böyle bir dayatma yapan personeli hemen kapının önüne koyarım. Tek abonelik ile tüm dairelerin tesisatları tamamlanır” dedi.

Verimli geçen toplantının ardından açıklama yapan dernek başkanı Av.Halil Özer , kurumlara planlı bir şekilde ziyaretlerimiz sürecek üyelerin sorunlarına çözüm arayacağız” dedi.