MOBİLYA SEKTÖRÜNDEKİ KDV İNDİRİMİ MORAL VERDİ

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Mobilya sektöründeki Katma Değer Vergisi’nin %18’den %8’e indirilmesinin devam etmesi moral verdi” dedi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayınlanan indirimler hakkında değerlendirmede bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, mobilya ve bazı sektörlerdeki KDV indiriminin iş dünyasına moral verdiğini vurguladı. Yürürlüğe giren indirimin işveren ve istihdam açısından ekonomik faydalar sağlamaya devam edeceğini belirten Başkan Yusuf Keyik; “Söz konusu indirim sektörde faaliyet gösteren üyelerimizde doping etkisi yarattı” dedi.

KDV indirim haberinin sektöre yeni yıl hediyesi olduğunu ve hem yerel ekonominin, hem de istihdam sayısının artacağı beklentisinde olduklarını dile getiren Başkan Yusuf Keyik; “2018 ve 2019 yılının belirli döneminde geçici olarak uygulanan KDV indiriminin kalıcı hale getirilmesi ülkemizdeki mobilya sektörünün ve komitemizin talebiydi. Geçtiğimiz bu iki yılda geçici olarak gerçekleştirilen KDV indirimler mobilya sektörümüzün cirolarına da pozitif olarak yansıdı. Bu talebin değerlendirilerek KDV’nin yüzde 18’den 8’e indirilmesi reel sektörümüze yeni yıl hediyesi oldu. İndirimler, Türkiye ekonomisinin 2020 yılında da büyüme kararlılığının göstergesidir.” dedi.

Başkan Yusuf Keyik, bu tür indirimleri dile getirip gündemde kalmasını sağlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na  ve emeği geçenlere teşekkür etti.