Milli Boksör Çalışkan Çekya’dan Gümüş Madalya ile Geri Döndü

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri spor dalında aldıkları başarılarla sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. MAKÜ BESYO öğrencisi Milli Sporcu Sema Çalışkan yine hem Burdur’u hem de MAKÜ’yü gururlandırdı.

Milli Boksör Sema Çalışkan, Avrupa Oyunları öncesi 21-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Çekya’nın Usti nad Labem kentinde düzenlenen turnuvada gümüş madalyanın sahibi oldu.

Çekya’da düzenlenen Uluslararası Elit Boks Turnuvası’nda Türkiye’den büyük erkekler ve büyük bayanlarda 12 milli sporcu katıldı ve Türkiye 5 madalya kazandı.

Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Usti nad Labem kentindeki organizasyonda milli sporcular 2 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalyanın sahibi oldu.

Milli Boksör MAKÜ BESYO Öğrencisi olan Sema Çalışkan 60 kiloda katıldığı turnuvada gümüş madalya ile döndü. Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek olan 2020 Olimpiyatları için çalışan Milli Boksör Çalışkan “Daha büyük başarılara imza atabilmek içim elimden geleni yapacağım. Bu çerçevede en başta MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ’a destekleri için çok teşekkür ediyorum. Yine ayrıca MAKÜ’deki hocalarıma da yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.