MERKEZ İLÇE BAŞKANI OĞUZKAN İLE ÖZEL RÖPORTAJ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Merkez ilçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve yönetimi ile yemekte bir araya gelerek, seçim startını ne zaman merkez ilçe olarak vereceklerini sorduk. Başkan Oğuzkan’a 31 Mart 2019 Yerel seçimleri ile ilgili  birlik ve beraberlik içinde seçim startını nasıl vereceklerini sorduk.

Bizim için önceliğimiz Belediye’yi yine Partimize kazandırmak olacak biz nasıl her seçimde canla başla çalıştıysak bu şimdide yönetimdeki arkadaşlarım ile mücadelemizi vereceğiz diyerek Başkan Oğuzkan, “Ben her zaman Merkez ilçe yönetimindeki arkadaşlarıma güvedim ve inanıyorum ki bu sefer de partimiz için haftanın 7 günü canla çalışacağız. Önceliğimiz il merkezi mahalleri sokak öğütlenmesine çok önem veriyorum her mahallede vatandaşlarının kapılarını çalıp göz göze,  Merkez ilçe yönetim üyelerimiz, mahallelerde çalışmalarımızı aralıksız  gerçekleştireceğiz.”dedi.

Başkan Oğuzkan. “Eğer bir parti yüz yüze seçim çalışması da yapma kararı alırsa, mahalle düzeyinde sistemi kurması, neler söyleyeceğinin söylemini belirlemesi, teşkilatına da eğitim verip takibini yapması gerekir. O zaman geriye iki soru kalıyor. Birincisi, bu hedef seçmen gündelik hayatta nasıl bulunacak? İkinci sorumuz ise, bu kişileri bulduğumuzda, onlarla nasıl bir seçim çalışması içinde olunacak?” diyerek Başkan Oğuzkan şöyle devam etti. “Sorumuz bu seçmenleri gündelik hayat içinde nasıl bulacağımız? Aslında bu sorunun cevabı da açık. Bu kişileri bulmak için gündelik hayata inmek gerekiyor. Yani bu kişiler ancak mahalle ve sokak örgütlenmesi teşkilatı düzeyinde tanınabilir. Çünkü mahalle düzeyinde kişiler birbirlerini tanır. Gerçek hayatta insanlar temas halindedir ve birbirleriyle siyaset konuşurlar. Eğer mahalle düzeyinde teşkilat bu seçimin ana aktörleri haline getirilebilirse, bu kişiler hedef kimlikteki kişileri bulup onlarla tekrarlayıcı iletişim halinde olabilirler.”dedi