MAKÜ, TÜFAD Antrenör Gelişim Seminerine Ev Sahipliği Yaptı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezi’nin ilk etkinliği olan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Antrenör Gelişim Semineri başarı ile tamamlandı.

TÜFAD Burdur ve Isparta şubelerinin ortak katılımı ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen TÜFAD antrenör gelişim seminerinin birinci ayağı MAKÜ ev sahipliğinde, MAKÜ Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezi’nde gerçekleştirildi. Seminerin sabah oturumunda teorik kurs konuları Lavanta Tepesi Otel KİBYRA Salonunda, öğleden sonraki uygulama bölümü ise Spor Toto Stadyumu’nda tamamlandı.

Kursa Burdur ve Isparta’da futbol antrenörlüğü yapan UEFA-A ve UEFA-B antrenör belgesine sahip yaklaşık 40 antrenör katıldı.

Kursta SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Çetin, Bucak Sağlık Yüksekokulu öğretim üyesi ve spor fizyoloğu Prof. Dr. Hilmi Karatosun, Burdur Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sevinç Sütlü ve Beşiktaş futbol takımı eski sporcusu ve Türkiye Futbol Federasyonu, TUTOR eğitimcisi Osman Üstünel eğitimci olarak katıldı.