MAKÜ Spor U18 Basketbol Erkek Takımı Burdur Şampiyonu Oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu Kulüpler arası Basketbol U-18 Erkekler İl Birinciliği yarışması Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Salonu’nda yapılan final müsabakaları ile sona erdi.

05-07 Mart 2019 tarihleri arasında yapılan müsabakalarda sporcular kıyasıya mücadele ettiler. Müsabakaların sonucunda MAKÜ Spor U18 Erkek Basketbol takımı turnuvayı şampiyon tamamlayarak Isparta ilinde yapılacak olan Grup Müsabakalarında Burdur’u temsil etme hakkını kazandı.

Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ da şampiyon olan MAKÜ Spor Kulübü U18 Erkek Basketbol Takımının başarısını kutladı. KORKMAZ, “Üniversitenin topluma dönük hizmetler üretmesi de günümüzün temel misyonları arasında yer alıyor. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bu bağlamda kendisini bölgesel gelişmeye adamış, bölgesel kalkınma üniversitesi olarak bütün stratejik program ve planlarını buna göre odaklamış bir üniversite sıfatıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda öncelik verdiğimiz alanlardan biri de spor alanıdır. Spor projemizi sunarken, ülkemizde sporun geliştirilmesi, sporcu yetiştirilmesi ve uluslararası arenada başarılı sonuçlar alınabilmesi ve bunların sürdürülebilirliğinin sağlanması için, Spor Lisesinin stadyumun yanında olması gerektiği yönündeki görüşlerimizi ortaya koymuştuk. Geçen hafta Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un “Stadyumların yanına Spor Lisesi” açıklaması, MAKÜ olarak spor projemizin ne derece önemli olduğunun da bir göstergesidir. Spor alanına yönelik fiziki yatırımlarımızın yanında, Burdurlu gençlerimize de bazı imkanlar sunarak onların yetenekli yönlerini keşfetmelerine yardımcı olarak onlarında geleceklerine yatırım yapmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Burdur gençlerinin ve üniversitemizin ortaklaşa elde ettiği bu tür başarıların devamının gelmesi temennisi ile takımı ve sorumlu antrenör arkadaşları kutlar grup müsabakalarında başarılar dilerim.” dedi.

MAKÜ Spor Kulübü başkanı Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ da; şampiyon olan takımı kutlayarak, MAKÜ Spor Kulübünün Futbol branşı yanında diğer branşlara da önem verdiğinin en büyük göstergesinin alınan bu başarı ile ortaya konduğunu ifade eden KILINÇ, “Bu başarının diğer branşlar ile devam etmesi için gerekli girişim ve çalışmaların üniversite ve kentin iş birliği ile devam edeceğini dile getirerek, Isparta ilinde yapılacak grup müsabakaları için takıma başarılar diledi. Şampiyonlukta emeği geçen antrenörlerimiz Samet Batuhan AKKAYA, Fetiye ŞEVİK, Eren ŞAHİNOĞLU, Barensel SOYDAN ve takım sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Mehmet ULAŞ’ı tebrik ettiğini” belirtti.