KURT, ALTYAPI KONUSUNDA YAZILI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt yazılı bir açıklama yaparak, Burdur Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Ali Orkun Ercengiz’i altyapı konusunda samimi olmaya ve doğruları söylemeye davet etti.

AKP Başkan Adayı Kurt, “5 yıl boyunca makyaj belediyeciliğinden öteye gidemedi” dediği Başkan Ercengiz’e, “Burdur’da hangi mahallelerde vatandaşımızın sağlığını tehdit eden su boruları var ve bugüne kadar bunlarla ilgili neler yaptığını açıkla” dedi. “Makam hırsın vatandaşın sağlığından daha mı önemli?” diye soran Kurt, “5 yıl boyunca halkın sağlığını tehdit eden boruları görmemezlikten gelmenin affedilir bir tarafı yok” dedi.

Deniz Kurt, şöyle devam etti: “Sayın Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Kanal 15’de katıldığı Burdur Gündem Programında Burdur’da ki alt yapının 35-40 yıllık borular olduğunu söyleyerek, ‘alt yapıya girilirse Burdur’un alt yapısının alt üst olacağını’ ifade ediyorsun. Sayın Ercengiz bu kez bari samimi ol ve 35-40 yıllık borular hangi mahallelerde olduğunu açıkla.”
 
2014-2019 yıllarında Burdur Belediyesi’nin içme suyu ile ilgili, İller Bankası’ndan 1 lira bile kredi kullanmadığının altını çizen Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, “halkın sağlığını tehdit ettiğini bile bile 5 yıl boyunca hiç bir şey yapmamış olmanın affedilir tarafı yok” diyerek, “halkın sağlığını hiçe sayıp, makyaj projelerinle övünmen ayrı bir konudur. 5 yıl boyunca İller Bankasından içme suyu boruları ve içme suyu şebeke yenilemeleri için 1 Lira bile kredi almamışsın ve alt yapıya girmemişsin. 35-40 yıllık boruların sağlığa zararlı olduğunu tabii ki biliyorsun ama içme suyu şebeke yenilemesine girmiyorsun. Bu kez bari yalan söyleme ve bu mahalleleri açıkla” ifadelerini kullandı.