Kovid-19’a Karşı İlaçlama Ekipleri Her Yerde

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz daha ilk günden itibaren talimat vererek, Kovid-19 virüsüne karşı önlemleri sıkılaştırmıştı. 
 
Bu Kapsamda Başkan Ercengiz’in talimatı ile, Burdur Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama ekipleri, Kovid-19 virüsüne karşı tüm kamu kurum ve kuruluşlara dezenfekte çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor.
 
Burdur İl genelinde 3 günde Toplam 76 Bina ve 198 Araç Dezenfekte Edildi.
 
Burdur Belediyesi Müdürlükleri, Sultanderesi Hizmet Kampüsü, PTT Binası, Burdur Askeri Gazino, Burdur Askerlik Şubesi, Burdur Tarım Kredi Kooperatifi, El Sanatları Merkezi, Serenler Otel, Bölge Trafik Binası ve emniyet araçları, arıtma tesisi, Türkiye Petrolleri, otogar, huzurevi ve il merkezindeki camilerde, Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Ekipleri dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.
 
Ekipler böylelikle Kovid-19 mücadelesinin 3. gününde toplan 76 bina ve 198 araç dezenfekte etti.
 
Ayrıca Başkan Ercengiz’in çocuklara çok duyarlı olduğu bilinmekte bu kapsamda çocuk Parklarına çok önem veriliyor ve aralıklar ile Dezenfekte Ediliyor. Burdur Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çocuk parklarında da dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. Hastalık bulaşma riskinin yüksek olduğu çocuk parkları ve park içerisindeki oyuncaklar, ekipler tarafından dezenfekte ediliyor. Rutin temizlik çalışmalarına ilave olarak başlatılan detaylı hijyenik temizlik çalışmasıyla çocuk oyun alanlarımız özel dezenfektanlarla yıkandı. Şehrimizin her bir noktasında Korona Virüsü’ne karşı dezenfekte çalışmalarına devam edilecek.