Kongrenin ardından..

Dün 37. Olağan kongremizi gerçekleştirdik. Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nde coşkulu bir kalabalık ve Partimizin ağır topları Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Parti Meclis Üyesi Milletvekili Bülent Tezcan’ın katılımıyla görkemli bir genel kurulu geride bıraktık.

Özgür Özel’in divan başkanlığında müthiş bir açılış konuşması ile salon coştu. İşbankası hisselerinin devredilemeyeceğinden bahsederek başladığı konuşmasına CHP iktidarının çok yakın olduğunu ve örgüt olarak buna çoktan hazır olunduğu sözleri ile son verdi.

Bülent Tezcan ise etkili ve uzun konuşmasında özellikle fetönün siyasi yapılanması ile ilgili bölümünde salonu dolduranlar tarafından sıkça alkışlandı. Milletvekili Bayram Özçelik’e kasıtla Burdurluların Pensilvanya’ya giden önünü ilikleyip el pençe duranları, Reşat Petek’i kasıtla da darbe komisyonun başındaki zat diyerek AK Parti Milletvekillerini İyi tanıdıklarını söyledi. Bir gün önce de İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Meclis kürsüsünden Pensilvanyadaki milletvekilleri diyerek salladığı fotoğrafta da sayın Bayram Özçelik’in olması, son zamanda fetönün siyasi ayağı söylemi görevde olan Milletvekili Bayram Bey’i oldukça yıpratacak.

Gülizar Biçer Karaca ise yerelde alınan başarının çok önemli olduğuna dikkat çekerek Burdur’un Belediye’de Başkan Ercengiz’li CHP ile daha özgür daha güzel bir şehir olduğunu bu rüzgarla bölgede önce Antalya’yı aldıklarını sonra da Denizli yi alacaklarını ifade etti.

Hemen hemen her ilçeden yeni üye kayıtlarının yapılarak yeni üyelere rozet takılması örgüte ayrı bir moral verdi. Örgüte katılanlar arasında ev hanımı işçi emekli genç kısacası halkın her kesiminden insan vardı. Güle oynaya bol fotoğraflı güzel bir kongre yaşandı sıra geldi çok çalışıp iktidar olmaya.

Bir de salonun dışında; görevlendirilmiş 80 öncesi eylemcileri gibi yüzünü gözünü kapatmış üç beş vatandaşı kandırıp Başkan Ercengiz’e karşı devletin uygulaması 18. Madde eylemi yaptıran sözde “platformcu” kimsenin dikkatini çekemedi. Haber değeri çok da olmayan bu eylemin maksadı anlaşılmış oldu. Geçtiğimiz hafta sözde “çalıştay” bu hafta da muhteşem genel kurulu sabote etmek için gönderilmiş platformcu ve arkasındakiler amacına ulaşamadı.

Güven tazeleyen İzzet Başkan Kongre salonunda konuşmasında AK Partiye karşı sert bir politika izleyeceği imajını yarattı.

Zaten merkez ilçe Başkanı Serkan Başkan göreve başladığı günden itibaren AK Parti ve bürokratları yakın takibe aldı ve dozu arttırıyor.

Önümüzdeki günlerde gündem ne olur bilmeyiz ama Milletvekili Göker AK Parti milletvekili Özçelik’e siyasi ayaktan, İl Başkanı Akbulut il Başkanı Mengiye vergi sorusuna alamadığı cevaptan İlçe Başkanı Şimşek de ildeki bürokratların siyasileşmesinden ve topyekün örgüt olarak da Salda Gölü ve Kayadibi Mahallesi’nin akıbetinden sorular sorulacak gibi gözüküyor.

Bozulan ekonomi artan işsizlik mahsülün para etmemesi üretimin düşüp tüketimin artmış olmasından iyice bunalan halk artık çözüm bekliyor.

Özet olarak dünkü salonun havasına bakılırsa CHP güçlenerek iktidara yürüyor.