KISITLI İMKANLAR İLE ANCAK BU KADAR YAPILABİLİR

Yerel seçimlere az bir zaman kalla en güçlü aday kim tartışmaları hız kazandı bu haftaki köşe yazımda biraz Burdur halkının nabzını yokladım Milyon liralar ile Burdur Belediyesini borç batağında devralan, Başkan Ecz. Ali Orkun Ercengiz’i Burdur merkezde ve bazı ilçelerde vatandaşlara sordum.

Vatandaşlar’dan Başkan Ercengiz hakkında aldığım övgülerin sayıları yüksek bir orandı onun için şöyle anlata bilirim halkın  Başkan Ercengiz hakkında bakış açılarını.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdur halkının gözünde en güçlü aday şimdiye kadar, Burdur Belediyecilik ve siyasetten yorulmuştu genç bir Başkanın Belediye Başkanlığını kazanması ile siyasetin adını ve şeklini değiştirdiği gözler önünde.

Siyasetin nasıl yapılacağını ayırım yapmadan her kesimi nasıl kucaklayacağını Belediye Başkanı olarak nasıl dürüstlükle yapılacağını, nasıl halkının yanında olabileceğini ve nasıl temiz siyaset yapılabileceğini göstermiş buda da halk tarafından takdirle karşılandığı yüksek oranda kabul görmüşe benziyor.  Başkan Ercengiz’in, Para, ihale, rant, hesap kitap yapmadan yeni bir çığır açılabileceğini, Namuslu insanların kısıtlı imkanlar ile zorlukla nasıl baş edebileceğini, dik nasıl yürünebileceğini vatandaşların bu konuda başkan Ercengiz’e güvenlerinin sonsuz olduğunu ifade ediyorlar.

Başkan Ali Orkun Ercengiz, öğretmen bir anne ve babanın oğlu olarak, Burdur’da Belediyecilik anlayışının şeref ve doğruluk üzerine kurulabileceğini gösterdi. Eğitimi, bilgi birikimi, zekası, donanımı, yüksek niteliği, Burdur Halkını Umutlandırmış görünüyor. Kısaca şunu diyebiliriz Başkan Ercengiz, Halkın gözünde toplumun izleniminde çıkan sonuç sadece CHP içinde değil diğer siyasi partiler içinde de en güçlü aday olduğu diye biliriz.

Gönüllerin Başkanı olarak yüreklere giren Başkan Ercengiz 31 Mart 2019 günü bir kez daha tarih yazacak gibi görünüyor.

BELEDİYE BAŞKANI ECZ. ALİ ORKUN ERCENGİZ KİMDİR.

Ali Orkun Ercengiz, 1973 yılında Burdur’da, öğretmen bir anne ve babanın iki çocuğundan ilki olarak dünyaya geldi. İlkokulu tamamladıktan sonra 1984 yılında Burdur Anadolu Lisesi’ne sınavla girmeye hak kazandı. Ortaöğretimini tamamladıktan sonra 1992 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazanarak yüksek öğrenimime İzmir’de başladı. 1997 yılında fakülteden mezun olarak, 1998 yılında Erzurum ve Tunceli’de vatani görevini eczacı olarak yaptı.

1999 yılında Burdur’da serbest eczacılığa başladı. 2003-2005 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2003 yılından 2011 yılına kadar 15. Bölge Isparta Burdur Eczacı Odası’nda yönetim kurulunda görev yaparken aynı zamanda Burdur il temsilciliği görevini yürüttü. Türk Eczacıları Birliği kurultay delegeliği ve çeşitli alt komisyonlarda görev aldı.

2011 yılında yürüttüğü çalışmalar neticesinde T.E.B. Merkez Heyeti’nin katkı ve oluruyla 54. Bölge Burdur Eczacı Odası’nın kurucu başkanı olarak atandı. Mecliste kabul edilen 6143 ve 6197 sayılı meslek yasasının taslak komisyonunda görev aldı.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde farklı organlarda görev yaptı.

30 Mart 2014 yerel seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Burdur Belediye Başkanı seçildi.

Ali Orkun Ercengiz, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve eşi orman endüstri mühendisi olup bir çocuk babasıdır.

Geçtiğimiz gün Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Radyo ve Televizyon A.Ş.’bünyesinde TVB kanalında yayın hayatına başlayan “Zor Sorular” programınına katılmıştı.