KASIM AYI TOPLANTISI BAŞKAN ERCENGİZ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz Başkanlığında bugün, Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantısı gerçekleşti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında, Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında İmar Komisyonu kararları ile birlikte 14 gündem maddesi görüşüldü.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin öncesinde Burdur Belediyesi tarafından Ekim ayında yapılan çalışmaların özetini anlatan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Konak Mahallesinde Adliye Caddesinin kaldırımlarının kırım, hafriyat ve dolgu çalışmalarını tamamladıklarını ve Atatürk Mahallemizde El Sanatları Merkezini çevre, hafriyat alma, stabilize çevre düzenleme, drenaj kazım ve hafriyat alma dolgu çalışmalarında da çalışmalarını tamamladıklarını  bulunduklarını ifade etti.

Başkan Ercengiz, “Özgür Mahallesinde oto tamirciler 1’inci sokak, 5’inci sokak, Şehit Rıza Çevik caddesi asfalt kazıma, hafriyat alma, düzenleme ve sıcak asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Şirinevler mahallemizde 39’uncu sokakta tesviye asfalt kırığı çalışmalarımızı, sıkıştırma çalışmalarımızı tamamladık. Hızır İlyas Mahallemizde 31. sokak, Ziraat sokak, asfalt kırığı serme, sıkıştırma çalışmalarımızı tamamladırlar. Tekke sokakta da tesviye ve çakıl serme çalışmalarımızı tamamladılar. Armağan İlci Mahallemizde Dilek Caddesi yol genişletme, stabilize serme ve sıkıştırma çalışmalarımızı arkadaşlarımız hızla bitirdiler, Recep Mahallemizde Yavuz Caddesi drenaj kazım, hafriyat alma, yama ve yenileme çalışmalarımızı tamamladılar. Akın Mahallemiz Çünür sokakta tesviye çalışmalarımızı ve çakıl serme sıkıştırma çalışmalarımızı tamamladırlar. Kışla Mahallesi Diş hastanesi yanı 81. Sokak tesviye, hafriyat alma, çakıl serme çalışmalarımızı tamamladılar.”dedi.

Konuşmasın Devamında Başkan Ercengiz, “Bir yandan da altyapı çalışmalarımızı bitiriyorlar, Bağlar Mahallemizde, adeta alternatif bulvar olan İbrahim Zeki Burdurlu caddesinde asfalt kazıma, hafriyat alma ve düzenleme çalışmalarımızı arkadaşlarımız hızla devam ettiriyorlar. Menderes Mahallemizde Deniz Sokak, Yazılı Kavak çıkmazı tesviye, çakıl serme, asfalt kırığı çalışmalarımızı tamamladılar. Küçük Sanayi Sitemizde dördüncü sokak, greyder tesviye, stabilize serme çalışmamız tamamlandı ve asfalt yenileme çalışmamızı da arkadaşlarımız bitirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz Susamlık Tesisleri  restoranı önündeki otopark drenaj çalışmasını tamamlayarak, peyzaj düzenlemesini yaptılar. Bağlar Mahallesi 27. Sokaktaki parkın yapılmasına başlanıldı. Dostlar Sitesi yanı parkı, Karayolları Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar neticesinde bozulduğu haliyle bırakılmayıp, yapılarak yenileme çalışmaları devam ediyor. İhale yoluyla alımı yapılan 21 adet oyun grubu ve 9 adet fitness grubunun önceden belirlediğimiz parklara montajını yaparak, halkımızın hizmetine sunduk.” ifadelerinde bulundu.

75. Yıl parkı ve 105 evler parkı futbol sahasının suni çim halısı, basketbol sahası dökme kauçukla kapladıklarını söyleyen başkan Ercengiz. Üzerine akrilik boya uygulaması yapılarak yeni bir sahaya dönüştürüldüğünü ve Parkların tadilatları tamamlandığını el Sanatları Merkezinin peyzaj çalışmalarına da devam etiklerini söyledi.

Başkan Ercengiz’in konuşmasının ardından Belediye Meclis üyeleri, 14 gündem maddesi görüştü. Gündem maddelerinin oylanmasının ardın

dan toplantı sona erdi.