KAPALI SPOR SAHASINA VERİLEN İSİM OLAY OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AK Parti Burdur milletvekili Bayram Özçelik’in ismi, Kapalı Spor Sahasına verilmesi üzerine, TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in isminin’de yeni yapılacak hastaneye verilmesin istedi.

CHP’li Vekil Göker sosyal medya hesabı üzerinden “Aktif siyasi hayatı devam eden bir milletvekilinin isminin yapımı devam eden Kapalı Spor Sahasına verilmiş olması siyasetin geldiği nokta açısından düşündürücüdür.Takdir Burdur kamuoyunundur.” yorumunda bulundu.

Bunun üzerine Başkan Ercengiz Göker’in paylaşmış olduğu görselin üzerine sanki imali imalı esprili bir yorumda bulundu başkan Ercengiz, Sosyal Medya hesabı üzerinden, “Sayın Vekilim sizin isminizi de doktor olmanız hasebiyle yeni yapılacak hastaneye verilmesinin uygun olduğunu düşünüyorum. Ama tabi ki takdiri Burdur Halkına bırakmak lazım…” dedi.

Paylaşımlar ve tepkiler sonrasında ise Bayram Özçelik Kapalı Spor Salonu isminin Bayram Özçelik kısmının ise söküldüğü görüldü. CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’ta yanlıştan dönüldüğünü ifade eder açıklamada bulundu. “Neyse ki büyük bir yanlıştan dönüldü.İsim söküldü. Bir gün siyasi hayatınız biter, aktif siyasette memlekete faydalı işler yaptığınıza halk kanaat getirir ise halktan toplanan vergiler ile yapılan bir yere isminiz verilir sayın Vekil!!!” dedi.

Şimdi ise yapımı tamamlanmak üzere olan Kapalı Spor Salonu’nun isminin ne olacağı ise en büyük merak konusu oldu. Sosyal medya ise yıkılan spor salonunun isminin yeniden verilerek Atatürk Kapalı Spor salonu olması yönünde onlarca yorum ve paylaşımlar yapıldı.