JANDARMA EKİPLERİNDEN SUÇ ÖRGÜTLERİNE OPERASYON

Burdur Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; 
 
JANDARMA EKİPLERİNDEN NARKOTİK OPERASYONU
 
 
Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde narkotik ve kaçakçılık suçlarıyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.
 
Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak,  Uyuşturucu ile mücadele kapsamında, 23.11.2021 tarihinde, (B.D.), (M.K.) ve (A.U.) isimli şahısların Burdur İline uyuşturucu madde getireceği yönünde bilgi elde edilmiştir. 
  
Elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılan fiziki takip sonucunda Burdur ili, Bucak ilçesi, Boğazköy Köyü mevkiinde durdurulan araç içerisinde bulunan  (B.D.), (M.K.) ve (A.U.) isimli şahısların üzerlerinde ve araçta yapılan arama sonucunda; (10) gr. Eroin ve (5) gr. Metamfetamin ele geçirilmiştir. 
 
Cumhuriyet Savcısının kararıyla (B.D.), (M.K.) ve (A.U.) isimli şahıslar sevk edildikleri adli makamlarca ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlardır. 
 
JANDARMA EKİPLERİ, İZİNSİZ KAZI YAPANLARI SUÇÜSTÜ YAKALADI
 

 
Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde kültür ve tabiat varlıklarının korunması ve tarihi eser kaçakçılığının önlenmesi yönelik yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.
 
Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak,  2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefet suçları ile mücadele kapsamında 22.11.2021 tarihinde (H.K.), (Y.A.) ve (İ.Z.) isimli şahısların izinsiz kazı yapacağı bilgisi alınmıştır.
  
Elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılan araştırma ve fiziki takip sonucunda; Burdur İli, Bucak İlçesi, Ürkütlü Köyü, Bozburun Mevkiinde bulunan 1.derece Arkeolojik Sit alanında izinsiz kazı yapan (H.K.), (Y.A.) ve (İ.Z.) isimli şahıslar (2) adet kürek, (2) adet kazma, (1) adet balyoz, (1) adet manivela, (1) adet levye, (1) adet çekiç, (2) adet murç, (1) adet küçük çapa, (2) adet büyük çapa ve (1) çift eldiven ile birlikte suçüstü yakalanmışlardır. 
 
Cumhuriyet Savcısının kararıyla gözaltına alınan (H.K.), (Y.A.) ve (İ.Z.) isimli şüpheli şahıslar sevk edildikleri adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardır.