İZMİR’DE KONYA RÜZGARI ESTİ

İzmir’de kurulu Konya köyü ve kasaba derneklerinin katılımı ile 2016 yılında kurulan Konyalılar Federasyonunun (KON-FED) 18- 21 Ekim tarihleri arasında düzenlediği “KONYA GÜNLERİ” sona erdi.
 
Yöresel yemeklerin ve oyunların tanıtıldığı dört günlük organizede İzmir’de yaşayan Konyalılar ve diğer illerden katılan konuklar çeşitli damak tatlarına ve görsel şenliklere tanıklık ettiler. Dört günlük şenlikte memleket hasreti gideren konukların yeni dostlukları ve hatıraları eşliğinde, İzmir’de bir Konya rüzgarı esti geçti.
 
İzmir Karşıyaka’da gerçekleşen Konya günleri etkinliğine İzmir ve Konya Büyükşehir belediyeleri ile birlikte Konak, Karatay, Akşehir, Seydişehir ve Ilgın ilçe belediyeleri de katıldı. Torku ve diğer bazı firmaların sponsor olduğu şenlikte çeşitli tadımlar ve ikramlar sunuldu. Misafirler damak tadına ve yöreselliğine inandığı yiyeceklerden alış-veriş imkanı buldular.
 
Şenlikte sunucu Sebile Eke’nin takdimleri ile sahne alan sanatçı Rıza Konyalı ve Sami Çelik konuklara hoşça vakit geçirttiler. Tasavvuf vakfının semazen gurubu ve Konya kaşık ekibi büyük ilgi topladı. Organizeye birçok siyasi erkan, işadamları, bazı resmi ve özel kurum ve kuruluşları da katıldı.
 
İzmir Konyalılar Federasyonu başkanı Yusuf DEVEBACAK tüm katılımcılara, hemşehrilerine ve İzmir halkına federasyon yönetimi olarak teşekkür etti…