İŞKUR’dan Engelli Vatandaşa 50 Bin TL Hibe

‘’Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında, İŞKUR‘a sunulan projesinin komisyon tarafından onaylanmasının ardından İŞKUR İl Müdürlüğü’nde sözleşme imzalayan Burdur’un Karamanlı İlçe’sinde ikamet eden Sezer SARIBAŞ, Kuruluş Desteği için verilecek olan 50 BİN TL ile alacağı 3 büyükbaş hayvan ile hayvancılığa başlayacak.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, “Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında projesi onaylanan Sezer Bey’in sözleşmesini imzalamış bulunuyoruz. Kendisine toplamda 3 büyükbaş hayvan kazandırılacak ve Projenin takibi İŞKUR tarafından yapılacaktır. Sezer Bey, büyükbaş hayvanları 3 yıl boyunca satamayacak, kesimini yapamayacak. Hayvanlar sigortalı olup, 3 yıl sonra tamamen Sezer SARIBAŞ’ın olacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Sezer SARIBAŞ’a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz, dedi.

Sezer SARIBAŞ, kendisine sağlanan imkan sayesinde hayata yeniden tutunmasını sağlayan, severek yapacağı hayvancılığa başlayacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu kaydetti.