İsimleri MAKÜ’de Yaşayacak

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi, merhum Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İsmail Kutluay ve İlahiyat Fakültesi merhum öğretim üyesi Doç. Dr. Necati Avcı vefatlarının birinci MAKÜ’de anıldılar.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı iken 19 Kasım 2020 tarihinde Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren merhum Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İsmail Kutluay ve 21 Kasım 2020 tarihinde hayatını kaybeden İlahiyat Fakültesi merhum öğretim üyesi Doç. Dr. Necati Avcı vefatının birinci yılında anıldılar.

Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesinde yapılan törene Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ile merhum Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İsmail Kutluay’ın eşi Zehra Özlem Özkan Kutluay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Türkmen, daire başkanları ve mesai arkadaşları katıldı.

21 Kasım 2020’de hayatını kaybeden İlahiyat Fakültesi merhum öğretim üyesi Doç. Dr. Necati Avcı için MAKÜ Camisinde 30 Kasım tarihinde anma programı yapıldı. Doç. Dr. Avcı’nın meslektaşları ve öğrencilerinin katıldığı anma programında hatim duası yapıldı.

Üniversite yönetiminin aldığı karar ile hayatını kaybeden personellerin isimlerinin MAKÜ’de yaşatılmasına karar verildi. Merhum Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İsmail Kutluay’ın ismi Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesinde bulunan bir amfiye verildi. Merhum öğretim üyesi Doç. Dr. Necati Avcı’nın ismi ise İlahiyat Fakültesinde yer alan konferans salonuna verildi.