Göl Festivali Konser ile Sona Erdi

Burdur Gölü’nün çekilmesine dikkat çekmek amacıyla, Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Burdur Göl Festivali, Rıdvan Yıldırım konseri ile sona erdi.
 
Göl Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor müsabakaları, sanatsal faaliyetler ve sosyal etkinlikler ile gerçekleştirilen festivalde, son olarak ünlü şarkıcı Rıdvan Yıldırım konser verdi. Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen konsere Burdurlular ve gençler büyük ilgi gösterdi. Rıdvan Yıldırım’ın sahne aldığı konser öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Tüm sanatçılarımızın katkısıyla biz sesini duyurmaya çalıştığımız Burdur Gölü’nün olduğu gibi, Salda Gölü’nün sesine de kulak verecekler. Bunu da başaracağız halkımız ve sanatçılarımızın destekleriyle. göller kurumasın, göller çocuklarımıza kalsın istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
 
Mesai Arkadaşının Doğum Gününü Unutmadı
Konuşmasının ardından Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal işler’den sorumlu Ferit Çelikbaş’ın da doğum gününü kutlayarak festival boyunca düzenlediği etkinlik ve organizasyonlardan dolayı teşekkür eden Başkan Ercengiz, “Burdur’un çekilmesine dikkat çekmek amacıyla düzenlediğimiz festivalimizde, festivalimizin etkinliklerinin düzenlenmesinde gece gündüz demeden çalışan bir de ekibimiz var. Bu kardeşlerimiz çoğu zaman hepimizden önce buralara gelip, hepimizden önce buradan ayrılıyorlar. Bunlardan birisi olan ve 6 yıldır da mesai arkadaşım olan dostumun doğum günü. Çoluğuyla çocuğuyla doğum gününü kutlamak varken, bugün bizlerle birlikte bu organizasyonu, bu güzel konseri sizlerle buluşturabilmek için sabahtan beri gayret gösteriyor. Doğum günün kutlu olsun, emeklerine sağlık.” Diyerek tebrik etti.
 
Burdur Gölü için gösterdiği çabası artık Türkiye genelinde bilinen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e 10.000 kişinin imzaladığı Burdur Gölü Kurumasın imza kampanyası tablosu armağan edildi. Ünlü Şarkıcı Rıdvan Yıldırım’ın hareketli şarklıları ile keyifli vakit geçiren katılımcılar, konserin sonlarına doğru Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte karşılıklı oynadılar.