EMEKÇİNİN HAKKINDAN EMEKÇİ BİR BAŞKAN ANLAR

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Fen İşleri Kampüsünde düzenlenen yemekte belediye personeli ile bir araya geldi. Düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Hasan Duygulu, birim müdürleri ve personel katıldı.
 
Başkan Ercengiz, düzenlenen yemek öncesi yaptığı konuşmada çalışan personeller arasında hiçbir siyasi ayrımın olmadığına dikkat çekerek, çalışma ortamındaki birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Belediye bünyesinde çalışan tüm personelin büyük bir aile olduğunu belirten Ercengiz,“Daha öncede defalarca ifade ettim, sık tekrarlanan seçimler bizleri farklı noktalara getirmiş gibi görünmüş olsa da, biz hiçbir şekilde ayrışmayı istemedik ve sizlere de bu konuda herhangi bir baskı kurmadık. Ben önceliğimizi, hedefimizin bu kentin Burdur Belediyesine olan ihtiyacını karşılamak olduğuna inanıyorum. Çünkü biz tüm kurumlardan öte vatandaşın her noktasında olmak zorunda olan bir kurumuz. Doğumdan, ölüme, gece yarısı yağan kardan, su patlağına, ot yangınına, civar köylerdeki vatandaşımızın ihtiyacına varıncaya kadar, Burdur Belediyesi olarak gücümüz yettiğince katkı vermeye çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu.
 
 
“Sizler Çalışıyor Gururunu Bizler Taşıyoruz”
 
Burdurlu vatandaşların hizmet açısından belediyeden beklentilerinin büyük olduğunu ve bunun içinde hizmetlerini genişleteceğini belirten Başkan Ercengiz, “Vatandaşımızın beklentisini arttırdık ve vatandaşlarımız daha fazlasını yapabileceğimize inanıyor. Türkiye’de yaşanılması gereken yerlerden ilk 10 yer sıralamasında Burdur’umuzu da 5. Sırada koymuşlar. Nedeni de şu değerli arkadaşlar her geçen gün insanlar daha huzurlu daha sakin, daha ucuz, ulaşımı kolay ve insanca yaşayacağı kentler istiyor. Şehrimizin huzurlu olabilmesi ve huzurlu kalabilmesi için biz temel ödevlerimizi yerine getiriyor ve vatandaşın aldığı hizmetleri çoğaltmaya çalışıyoruz. Daha da büyüyeceğiz. Bugün Burdur Belediyesi olarak övünebileceğimiz en önemli şeylerden bir tanesi ailemizin hiçbir ferdinin bugün, bizlerin onlara taahhüt ettiği maaş sınırının altında olmayışıdır. Önceliğimiz, projeleri gerçekleştirmekten önce, sizlerin evine mutlu gidebilmesidir. Derdimiz budur. Gece gündüz demeden Burdur’un bir ucundan bir ucuna çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Ben emekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Sizler her zaman olduğu gibi çalışıyor, gururunu bizler taşıyoruz.” Dedi