DÜN AKŞAM BURDUR’DA SİYASET HAREKETLİ GEÇTİ

Çok saygıdeğer okuyucularım bugünkü köşe yazımda dün akşam saatlerinde siyasilerin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımları hareketli dakikalar yaşattı ve karşılıklı şahsı sosyal medya hesaplarından yorumlarda bulundular. 

Dün akşam saatlerinde AK Parti İl Başkanı Mengi yapımına yeni başlanan devlet hastanesi önünde fotoğraf çektirerek kime atıfta bulunduğu belli olmayan bir paylaşımda bulundu.

Cevap ilerleyen saatlerde CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ten tokat gibi geldi. 18 yıldır iktidarda olan bir parti neyi şikayet edebilir ki?

Bugünlerde yeni İl başkanı arayışı içersin de olduğu söylenen Ak Parti’de başkan Mengi yerini koruyabilmek için hamle yapmış gibi gözüküyor. Bundan önceki il başkanları yatmış kendisi çalışıyor gibi anlaşılan mesaj kafaları karıştırdı. İl başkanı  için Mustafa Özboyacı ve Deniz Kurt’a teklif götürüldüğü konuşulanlar arasında.

Son günlerde salgın sonrası oldukça hırpalanan ekonomi bir de döviz ve altın değerindeki artışla önümüzdeki günlerde iğneden ipliğe birçok şeye zam yapılacağının sinyalini veriyor. CHP’li Vekil ve TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker’in meclis idare amiri olmasıyla hem kırmızı plakayı kapması hem de AK Parti’li Vekil Özçelik in üstünlüğünü Bucak’ı altına üstüne getiriyor olması bir yandan da İl Başkanı Akbulut’un ve İlçe Başkanı Şimşek’in sorularına cevap vermekte zorlanan AK Parti sahada zorlanıyor.

Başkan Ercengiz ise tüm bu polemiklerin dışında kalıp görevini yapıyor şehrin alt ve üst yapısında köklü değişiklikler yaparak halkın beğenisini kazanmaya devam ediyor. Ayrıca il özel idare binasının satılacak olması önümüzdeki günlerin tartışma konusu olacak gibi gözüküyor, Özel idarenin borcunun artmış olması ve kaynakların sorumsuzca harcanmış olmasının altını çizen Merkez İlçe Başkanı Serkan Simsek CHP olarak bu işi kabul etmeyeceklerinin sinyalini verdi. Yıllardır kendi oy depoları olarak gördükleri kırsala yatırımı özel idare bütçesinden yaptıran AK Parti’li vekiller bu konuda tavizi olmayacağını duyduğumuz Vali Arslantaş ile karşı karşıya gelebilir.

AK Parti İl başkanı Mengi’nin yerli ve milli olarak tanıttığı beton asfaltı da kabul etmediğini duyduğumuz Vali Arslantaş CHP’liler ve diğer partileri de ziyaret ederek önceki Validen farklı olarak her kesimin sesine kulak verecek gibi gözüküyor.

Kısaca dünkü paylaşımı ile siyasette hala ben de varım demeye çalışan Başkan Mengi kendisinden önceki il başkanlarını da karşısına alacak gibi gözüküyor.