DEPREMİN YARALARINI BİRLİKTE SARIYORUZ

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Elazığ- Sivrice merkezli depremden duyduğu üzüntülerini dile getirerek; “Depremin yaralarını hep birlikte sarıyoruz, acılarını birlikte azaltıyoruz. Türkiye’deki tüm oda ve borsalar gibi bizler de yardım kampanyası başlatarak depremden mağdur olanlar vatandaşlara destekte bulunacağız” dedi.
 
Depremden kaybedilen vatandaşların acısının yürekleri yaktığını ifade eden BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak depremden kaybettiğimiz vatandaşlara Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Yusuf Keyik, deprem gibi doğal afet ve zor günlerde milletçe birlikteliğin pekiştiğine dikkat çekti. Ülkemizdeki doğal afetlerin büyük üzüntü oluşturduğunu belirten Başkan Yusuf Keyik, Elazığ depremi öncesinde de olduğu gibi bu depremde de ülkenin seferber olduğunu kaydetti.
 
TOBB’UN BAŞLATTIĞI YARDIM KAMPANYASINDA BİZ DE VARIZ
 
Depremin hemen ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) AFAD koordinasyonlu başlattığı yardım kampanyası için Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nın da harekete geçtiğini söyleyen Başkan Yusuf Keyik: “Milletimiz bundan önceki her felakette olduğu gibi Elazığ depreminde de birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, hassasiyet gösterdi. Yaraların sarılması, acıların azaltılması noktasında üst çatı kurumumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yardım kampanyası başlatıp, Türkiye’deki tüm oda ve borsaları bu kampanyaya davet etti. Bizler de Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak yaraların sarılması konusunda sorumluluk üstlenerek ilimizde de yardım kampanyası başlattık.
 
Odamız üyelerinden ‘Elektrikli veya tüplü ısıtıcı’, ‘Kullanılmamış kıyafet’, ‘Kuru gıda’ ve ‘Çocuk bezi’ yardımında bulunmak isteyenlere duyurularda bulunduk. Ancak deprem bölgesine yakın illerden elektrikli veya tüplü ısıtıcı ile kullanılmamış kıyafet yardımları tamamlandığı için bizler Kuru Gıda ve Çocuk Bezi yardımlarını toplayacağız. Yardım kampanyamıza katılmak isteyen değerli üyelerimiz Odamızla iletişime geçebilir veya 29 Ocak 2020 Çarşamba günü sat 16.00’a kadar Odamız Genel Sekreterliğine bu yardımlarını teslim edebilir.” şeklinde konuştu.